Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ferie! Zima! Nudy nie ma!

Pod takim hasłem Podziemne Przejście Turystyczne przygotowało specjalną, zimową ofertę. Oznacza to, że dzieci mogą już planować ferie, które w naszym województwie rozpoczynają się 29 stycznia. Podczas dwutygodniowej przerwy, uczniowie będą mogli zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Czas ten jednak wcale nie musi oznaczać nudy. Liczne warsztaty, zajęcia i inne atrakcje przygotowały placówki oświatowe, kulturalne i sportowe. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku!
Fot. Archiwum MOSiR

Podkarpackie jest jednym z pięciu województw, w którym 29 stycznia rozpoczynają się ferie. Dzieci i młodzież jarosławskich szkół już odliczają godziny do weekendu, po którym kolejne dwa tygodnie spędzą na odpoczynku od szkolnych obowiązków. Czas ten nie musi oznaczać nudy. Wystarczy poznać oferty przygotowane przez jednostki kultury i sportu, by wybrać coś dla siebie.

Wszystkie jarosławskie placówki przygotowały zimowiska dla kilkuset uczniów. Wśród wielu atrakcji szkoły organizują m.in. wycieczki, spotkania, warsztaty. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z poszczególnymi placówkami.

Specjalne oferty na zimowe dni mają też miejskie instytucje. Przez najbliższe dwa tygodnie Centrum Kultury i Promocji zachęca do zwiedzania Podziemnego Przejścia Turystycznego w ulgowej cenie - 6 zł, dzieci do lat 5 - bezpłatnie.

W Miejskim Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00 będzie można kreatywnie spędzić czas na zajęciach teatralnych, plastycznych, warsztatach fotograficznych i filmowych, fitnesowo-tanecznych; nie zabraknie gier oraz konkursów, będą też wyjazdy na spektakle i „Spotkanie z legendą w Kuferku". Szczegóły na stronie oraz pod numerem tel. 16 621 44 34.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci do codziennych spotkań pod hasłem „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach". W świat zwierząt wprowadzą najmłodszych ciekawe i nietuzinkowe historie, które czasem rozbawią, skłonią do przemyśleń, a także zachęcą do łamania stereotypów i szukania twórczych rozwiązań. Inspiracją do dobrej zabawy i atrakcyjnego spędzania czasu z książką, będą opowiadania Małgorzaty Połeć-Rozbickiej i Agnieszki Pilichowskiej. Szczegółowy plan zajęć znajduje się w załączniku.

Co na sportowo?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca uczniów do korzystania z krytej pływalni (60 min. za 2 zł) i lodowiska (90 min. za 2 zł, wypożyczenie i ostrzenie łyżew - 2 zł). Zniżki obowiązują od 27 stycznia do 11 lutego. Dla przypomnienia posiadacze JKDR mogą korzystać z obiektów MOSiR za 1 zł. Uczniowie muszą pamiętać o zabraniu ze sobą legitymacji szkolnej. Cennik usług dostępny jest w załączniku lub na stronie www.mosir.jaroslaw.pl.

Na aktywne ferie zaprasza też Szkoła Podstawowa nr 11, w której trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego będą prowadzili zajęcia dla dziewcząt klas V i VI.

 

Przed feriami do wszystkich jarosławskich szkół podstawowych trafiły też kolorowanki wydane przez Centrum Rozwoju Lokalnego, a przygotowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". Książeczki nt. bezpiecznego spędzania wolnego czasu otrzymali uczniowie klas 0-I. W ten sposób, dzieci będą mogły utrwalać zasady bezpiecznej zabawy w zimowe dni.

 

Szczegóły na stronach internetowych instytucji oraz na plakatach. 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(26.01.2018 | aktualizacja 26.01.2018 14:08)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31