Aktualności / wydarzenia

Młodzi zdolni

Kolejny sukces młodego zawodnika PKS-u Kolping i ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jarosław. Dawid Jadam sięgnął po srebrny medal podczas Grand Prix Polski Żaków w Łaziskach Górnych. Zwycięska passa trwa też w drużynie seniorów. Czarno-pomarańczowi są samodzielnym liderem i mogą pochwalić się serią dwunastu wygranych meczów z rzędu. Gratulujemy!
Fot. archiwum Klubu

Dawid Jadam przystąpił do turnieju głównego z numerem drugim. Nie bez powodu, bo już w pierwszej rundzie łatwo uporał się Tomaszem Ciastoniem 3:0. Później przyszła pora na kolejne zwycięstwo, tym razem bez straty seta z Kacprem Szurlejem. I tak młody jarosławianin dotarł do półfinału. Artur Gromek był kolejnym rywalem, który nie wygrał z zawodnikiem Kolpinga ani jednej partii. Młody tenisista stołowy SMS-u porażki doznał dopiero w finale, gdzie przegrał po bardzo zaciętym boju z Marcelem Błaszczykiem 2:3.

- Turniej oceniam bardzo pozytywnie. Dawid przegrał dopiero w finale. Wcześniej nie pozwolił ugrać rywalom nawet seta, co świadczy o jego klasie. Finał był bardzo emocjonujący, ale w końcu spotkały się: turniejowa jedynka" i „dwójka". Szkoda tego finału, ale wiemy nad czym pracować - podsumował trener Mateusz Czernik. W turnieju wystąpiła także Kinga Hawro, która zajęła miejsca 25-32.

Zwycięska passa trwa też w drużynie seniorów. PKS Kolping FRAC wygrywa od czterech miesięcy. Najlepszym zawodnikiem jarosławskiej ekipy jest chiński obrońca Ho Yingchao, który wygrał wszystkie 12 pojedynków. Chorwat Tomislav Pucar ma bilans 10-5, Patryk Zatówka 8-7, a Anglik Paul Drinkhall 8-8.


Gratulujemy!

Kancelaria Burmistrza Miasta
(05.02.2018 | aktualizacja 05.02.2018 11:12)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65