Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Największy bieg pamięci dla Żołnierzy Niezłomnych

4 marca br. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączone z Biegiem Tropem Wilczym. Pokonanie symbolicznego dystansu 1963 m zadeklarowało już 400 biegaczy, którzy wystartują po g. 12.00 sprzed pomnika mjra Władysława Koby. Dołączyć może każdy, kto chce w ten niecodzienny sposób uczcić pamięć Niezłomnych. Na uczestników czeka niespodzianka, losowanie koszulek z wizerunkiem mjr. Koby. Gościem honorowym obchodów będzie syn majora, Wojciech Koba. W tym roku Jarosław już po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji.
Pamiątkowe medale czekają już na uczestników biegu Tropem Wilczym... | Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Pamiątkowe medale czekają już na uczestników biegu Tropem Wilczym...
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk
Fot. Marcin Jurkiewicz (IPN)
Fot. źródło: tropemwilczym.pl
Fot. źródło: tropemwilczym.pl
Trasa biegu: start - pomnik mjr. W. Koby (zbieg ulic Cegielnianej i Jana Pawła II, Jana Pawła II, Grunwaldzka, Lubelska (do ul. Opolskiej), Opolska, meta - Rynek.
Trasa biegu: start - pomnik mjr. W. Koby (zbieg ulic Cegielnianej i Jana Pawła II, Jana Pawła II, Grunwaldzka, Lubelska (do ul. Opolskiej), Opolska, meta - Rynek.

PROGRAM 

godz. 10.30
Złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą ofiarom represji Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w latach 1944-1956, ul. Sienkiewicza 4

godz. 11.00
Bazylika pw. Matki Bożej Bolesnej oo. Dominikanów
Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych

godz. 12.00
Pomnik mjra Władysława Koby - jarosławskiego Żołnierza Wyklętego
ul. Jana Pawła II/ Cegielniana

- wciągnięcie flagi państwowej na maszt,
- Hymn RP,
- wystąpienia,
- Apel Pamięci, salwa honorowa,
- złożenie kwiatów pod pomnikiem.

START VI BIEGU TROPEM WILCZYM - PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

ok. godz. 12.20
Meta Biegu - Rynek

- wręczenie medali zarejestrowanym uczestnikom Biegu,
- piknik wojskowy, pokaz sprzętu,
- pamiątkowe zdjęcia,

- losowanie koszulek z wizerunkiem mjr. W. Koby,
- piosenki żołnierskie w wyk. solistów MOK w Jarosławiu,
- wystawa literatury patriotycznej w Księgarni Rynek 6 MOK.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Jarosławski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury i Promocji, Miejski Ośrodek Kultury. Współorganizatorzy: Klasztor OO. Dominikanów, 14 das, 3 PBOT,  Jarosławska Grupa Biegowa Sokół, Centrum Opieki Medycznej, Motorbike. Sponsor: Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie. 

 

***

Bieg Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Niezłomnych organizowany jest od sześciu lat. Jarosław do akcji włącza się już po raz czwarty. W tym roku otrzymaliśmy od ogólnopolskiego Organizatora 400 pakietów startowych. Z przyjemnością informujemy, że osiągnęliśmy limit osób przewidzianych do rejestracji elektronicznej na www.tropemwilczym.miastojaroslaw.pl. Teraz oczekujemy na wpłaty, po uiszczeniu których Imiona i Nazwiska wszystkich uczestników zostaną zamieszczone na liście startowej. 

Tegoroczne pakiety będą zawierały białe koszulki z wizerunkami żołnierzy wyklętych, numery startowe z agrafkami, biało-czerwone chorągiewki oraz materiały promocyjne przygotowane przez głównego organizatora - Fundację Wolność i Demokracja. W Jarosławiu mamy także „swojego" bohatera - mjr. Władysława Kobę. Jego wizerunek od kilku lat pojawia się na specjalnych, dodatkowych koszulkach zamawianych przez Urząd Miasta Jarosławia. Tym razem na mecie biegu zostaną rozlosowane wśród uczestników z numerami startowymi. 

Pamiętajmy, że przed biegiem, przy odbiorze pakietów należy złożyć oświadczenie o stanie zdrowia. Wzór znajduje się poniżej w załączniku oraz na stronie www.tropemwilczym.miastojaroslaw.pl

 

Trasa jarosławskiego Biegu Tropem Wilczym będzie prowadziła głównymi ulicami miasta. Od godz. 11.45 do 12.45 chwilowo wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym na ulicach: Jana Pawła II, Grunwaldzka, Lubelska (do ul. Opolskiej), Opolska, Rynek. Za utrudnienia przepraszamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(26.02.2018 | aktualizacja 04.03.2018 16:09)
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Klara Muu - 2D
  2,3,5,7,8 Lipca
  godzina: 13.30
 • Czworo dzieci i coś
  3,5,7,8,9 Lipca
  godzina: 16.00