Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

II Podkarpacki Bal Charytatywny na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę

10 lutego 2018 r. w Rokietnicy odbył się II Podkarpacki Bal Charytatywny na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę, zorganizowany przez Fundację MUKOHELP. Celem balu było zebranie środków na pomoc chorym w województwie podkarpackim. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Jarosławia.
Fot. archiwum organizatora

Na Podkarpaciu mukowiscydoza dotyka ponad 100 osób. Z uwagi na brak odpowiednich warunków, osoby te leczą się w różnych częściach Polski. Chęć niesienia pomocy i wpierania chorych oraz ich rodzin stały się bezpośrednią przesłanką do zorganizowania ubiegłorocznego I Balu Charytatywnego. Pomysłodawcą i inicjatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia była pani Monika Bartnik, mama Igora zmagającego się z tą ciężką i nieuleczalną chorobą.

Oddźwięk społeczny przerósł oczekiwania samych organizatorów. Bal stał się przesłanką do powołania w 2017 r. na Podkarpaciu fundacji MUKOHELP, zajmującej się pomocą dla osób chorych na mukowiscydozę (www.muko.help)

W II Balu Charytatywnym uczestniczyło ponad 250 osób, w tym rodzice dzieci chorych na mukowiscydozę, lekarze i specjaliści zajmujący się problematyką leczenia mukowiscydozy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata biznesu oraz przedstawiciele władz lokalnych w tym m.in. Burmistrz Miasta Jarosław Waldemar Paluch. Gościem honorowym balu był abp Adam Szal - metropolita przemyski.

Na licytację, odbywającą się w ramach zbiórki publicznej, przekazano ponad 50 przedmiotów. Zebrano kwotę ponad 220 tys. zł.

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.02.2018 | aktualizacja 21.02.2018 15:06)
Archiwum