Aktualności / wydarzenia

IV Bieg Tropem Wilczym - ruszyły zapisy!

4 marca 2018 r. Jarosław po raz kolejny włączy się w upamiętnienie żołnierzy wyklętych Biegiem Tropem Wilczym. Dzisiaj ruszyły zapisy na www.tropemwilczym.miastojaroslaw.pl Uczestnicy już po raz czwarty wystartują w południe sprzed pomnika mjr. Władysława Koby u zbiegu ulic Jana Pawła II i Cegielnianej (przy klasztorze oo. dominikanów), a zakończą bieg na rynku. Symboliczny dystans wynosi 1963 m - na pamiątkę roku stracenia ostatniego z żołnierzy, Józefa Franczaka. Na uczestników czeka 400 pakietów startowych, ale do biegu może się przyłączyć każdy. Zapraszamy!

1963 m - taka długość trasy, którą już po raz czwarty będzie można pokonać jarosławskimi ulicami, nawiązuje do roku stracenia ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka. „Tropem Wilczym" wystartujemy 4 marca br. o godz. 12.00 sprzed pomnika mjra Władysława Koby (u zbiegu ulic Jana Pawła II i Cegielnianej) z metą na rynku. Przy Ratuszu na biegaczy czekać będą specjalne medale, pamiątkowe zdjęcia, piknik wojskowy z grochówką i gorącą herbatą. Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłych lat spotkamy się jak najliczniej, by wspólnie świętować Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy biegu w pakiecie otrzymają również koszulkę oraz biało-czerwoną chorągiewkę.

 

Aby wziąć udział w biegu, otrzymać pakiet startowy, a na mecie okolicznościowy medal należy zarejestrować się na  www.tropemwilczym.miastojaroslaw.pl  

Zapisy już ruszyły! Po uiszczeniu opłaty 10 zł (przelewem lub w kasie MOSiR) Imię i Nazwisko pojawi się na liście startowej. Wysokość opłaty ustalił organizator ogólnopolski Fundacja Wolność i Demokracja. Regulamin biegu, oświadczenie oraz podstawowe informacje znajdują się na stronie zapisowej.

W tym roku na biegowych koszulkach pojawi się ośmiu bohaterów: rtm. Witold Pilecki, Łukasz Ciepliński, Dionizy Sosnowski ps. Zbyszek, kmdr por. Zbigniew Przybyszewski, mjr Hieronim Dekutowski, ps. Zapora, ppor. Czesław Gałązka ps. Bystry, płk Szczepan Ścibor, Roman Groński ps. Żbik. W Jarosławiu mamy także „swojego" bohatera, mjr. Władysława Kobę, którego wizerunek od kilku lat pojawia się na specjalnych, dodatkowych koszulkach zamawianych przez Urząd Miasta Jarosławia. Więcej o mjr. W. Kobie TUTAJ.

 

Organizator ogólnopolskim: Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorzy lokalni: Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Jarosławski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury i Promocji, Miejski Ośrodek Kultury.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(15.02.2018 | aktualizacja 15.02.2018 14:50)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65