Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Orkiestra na początek VII Dni Muzyki Fortepianowej

Wybitni i wyjątkowi wirtuozi od 3 marca goszczą na - ważnym muzycznie - wydarzeniu w naszym mieście! VII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej to gratka dla melomanów i już jarosławska tradycja. Za nami koncert inauguracyjny Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod dyr. Moniki Bachowskiej, który w minioną sobotę oczarował publiczność. Oficjalnego otwarcia święta muzyki klasycznej dokonał burmistrz miasta, Waldemar Paluch. Kolejne trzy wieczory muzycznych doznać jeszcze w tym tygodniu. Zapraszamy.
- Mistrzowskie wykonanie „Orawy" Kilara i owacje na stojąco. Tego wieczoru długo nie zapomnimy. Charyzma i wrażliwość Moniki Bachowskiej oraz wspaniała gra artystów z Fresco Sonare, złożyły się na inaugurację VII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej - relacjonuje Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, główny organizator wydarzenia. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz miasta Waldemar Paluch, który pierwszego koncertu wysłuchał wraz z małżonką, zaproszonymi gośćmi oraz liczną jarosławską publicznością.

 

- Koncert inauguracyjny jest wyjątkowym wydarzeniem. Rzadko się zdarza, by występowała orkiestra. Gościmy dziś zatem Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare z Krakowa pod dyrekcją Moniki Bachowskiej - naszej, jarosławskiej absolwentki szkoły muzycznej - mówił Bogusław Pawlak, który prowadził koncert. Przez cztery dni, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych będzie gościł łącznie kilkudziesięciu znakomitych artystów. Już dzisiaj (6.03) kolejny wieczór muzycznych doznań w recitalu fortepianowym Aleksandry Czernieckiej. Z kolei w Dniu Kobiet dla jarosławskiej publiczności wystąpi tenor Jacek Ścibor i jego goście. Benefis będzie swego rodzaju wyrazem wdzięczności za otrzymany 10.06.2017 r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. Na finałowy koncert zapraszamy w sobotę 11 marca. Po mistrzowsku zagra pianista Waldemar Malicki.

VII Dni Muzyki Fortepianowej w Jarosławiu to również 140. rocznica urodzin Marii Turzańskiej - wyjątkowej osobowości artystycznej naszego miasta, która patronuje od początku muzycznemu świętu. Myśl zorganizowania Dni Muzyki związana jest z oddaniem do użytku sali koncertowej szkoły muzycznej, z jej znakomitym wyposażeniem w postaci fortepianu Steinway i organów.

Polecamy wideorelację z inauguracyjnego koncertu, w którym wypowiada się prowadzący Bogusław Pawlak oraz dyrygent orkiestry, Monika Bachowska. 

Program koncertów dostępny TUTAJ

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.03.2018 | aktualizacja 17.03.2018 17:37)
Fot. archiwum CKiP
Archiwum
Marzec 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31