Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Pola Nadziei” dla jarosławskiego hospicjum

Przedostatni weekend kwietnia, to z jednej strony koncertowa inauguracja miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również finał 2. edycji akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”, do którego przygotowania trwały od marca. Wolontariusze m.in. ze wszystkich szkół podstawowych wraz z opiekunami w dniach 21-22 kwietnia będą kwestować, a za otrzymane datki wręczać wykonane przez siebie żonkile – symbole nadziei. Cel jest bardzo szczytny, pomoc Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II. Miejsce dla osób cierpiących, otaczanych na co dzień opieką, wymaga wyposażenia w odpowiedni sprzęt.

Celem jarosławskich „Pól Nadziei" jest wsparcie Hospicjum - Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II. Placówka, podobnie jak schronisko dla bezdomnych mężczyzn, jest częścią działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie" - Przystani MB Jasnogórskiej (ul. Sanowa 11) prowadzonej przez ks. prof. Franciszka Rząsę. Środki, które zostaną zebrane w ramach 2. edycji akcji zostaną przeznaczone na wyposażenie hospicjum oraz zakup odpowiedniego sprzętu.  W tym miejscu ulgę w cierpieniu odnajduje ok. 30 osób dotkniętych chorobami nowotworowymi.

W akcję po raz kolejny aktywnie włączyły się m.in. miejskie instytucje kultury, placówki oświatowe, parafie czy organizacje. Kilkuset uczniów ze wszystkich jarosławskich szkół podstawowych razem z nauczycielami i rodzicami wykonało także z krepiny tysiące żonkili - symbole nadziei. Żółte kwiaty wolontariusze będą rozdawać na ulicach miasta, w ten weekend (21-22 kwietnia) w podziękowaniu za wrzucone do puszek datki. Koordynatorem całej akcji w Jarosławiu jest ks. prałat Andrzej Surowiec – Archiprezbiter Jarosławski. W tym roku na terenie Parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu będzie się znajdował główny sztab. Rok temu  był nim Ratusz. Szczegóły TUTAJ .

W sobotę (21 kwietnia) wolontariusze od godzin rannych do ok. 19.00 w różnych rejonach miasta będą prowadzić akcję przed centrami handlowymi i sklepami, natomiast w niedzielę (22 kwietnia) przed kościołami oraz na rynku. Przyjmijmy ich życzliwie. Zachęcamy do wsparcia akcji!

„Pola Nadziei" to międzynarodowa kampania propagująca wolontariat, bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.  Realizowana jest wyłącznie przez hospicja, a swój początek ma w Szkocji. Tam  w 1948 r. został przeprowadzona po raz pierwszy. Do Polski trafiła w 1998 r., a krakowskie hospicjum stało się kolebką polskich „Pól Nadziei" i koordynatorem. Od 2003 r. program jest również realizowany przez hospicja w innych miastach w kraju. W tym roku włączyło się 35 hospicjów z 35 miast Polski - po raz drugi dołączył też Jarosław. Każde z hospicjów działa na swoim terenie pozyskując środki na działalność, z zachowaniem ustalonych w Krakowie zasad.

 

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.04.2018 | aktualizacja 20.04.2018 15:30)
Fot. źródło: www.polanadziei.pl
Fot. archiwum SP nr 7
Fot. archiwum SP nr 4
Fot. archiwum SP nr 2
Fot. archiwum SP nr 10
Archiwum
Styczeń 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31