Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Derby dla PKS Kolping, młodzież też z sukcesami!

PKS Kolping FRAC nie zwalnia tempa w marszu po mistrzostwo Polski. Jarosławianie pewnie wygrali derby Podkarpacia z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów i pewnie kroczą po tytuł. Z trzema medalami z Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze wróciła również młodzież. Pingpongiści PKS-u Kolping triumfowali w grze podwójnej, a w pojedynczej wywalczyli srebro. Gratulujemy!
Fot. archiwum klubu
Podczas Drużynowych Mistrzostw Podkarpacia Młodzików w Nowej Sarzynie, jarosławianie zgarnęli całą pulę! Ten sukces poprzedził udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze.
Podczas Drużynowych Mistrzostw Podkarpacia Młodzików w Nowej Sarzynie, jarosławianie zgarnęli całą pulę! Ten sukces poprzedził udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze.

Derby Podkarpacia zapowiadane były jako hit kolejki LOTTO Superligi. Teoretycznie tak było, praktycznie - Czarno-pomarańczowi nie dali żadnych szans rzeszowianom wygrywając pewnie i szybko 3:0. Podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza pozwolili rywalom na wygranie jednego seta (Patryk Zatówka ograł Gustavo Tsuboi'a 3:1).

Goryczy porażki w LOTTO Superlidze nadal nie zaznał Hou Yingchao. Jarosławski as legitymuje się bilansem: 16 zwycięstw i 0 porażek. To głównie dzięki postawie chińskiego defensora PKS Kolping FRAC Jarosław zasiada w fotelu lidera LOTTO Superligi.

Teraz w LOTTO Superlidze trwa przerwa na Drużynowe Mistrzostwa Świata. Kolejny mecz jarosławianie zagrają w Bytomiu z 3S Polonią Bytom 11 maja.

Bardzo dobrze spisała się również młodzież PKS-u Kolping występująca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze.

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka PKS-u Kolping - Anna Brzyska powiększyła swoją kolekcję medali o dwa krążki. Razem z Zuzanną Wielgos (tenisistką stołową LZS-u Kąkolówka) sięgnęła po mistrzostwo w grze podwójnej pokonując w finale duet: Julia Furman (AZS UE Wrocław)/Ewa Krakowiak (GKTS Gdańsk) 3:0. W grze pojedynczej Brzyska zdobyła srebro. W finale musiała uznać wyższość... Zuzanny Wielgos czyli partnerki deblowej.

O małą sensację postarał się Dawid Jadam, który podobnie jak Brzyska jest uczniem SMS-u i zawodnikiem Kolpinga. Młody pingpongista wspólnie z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) zdobyli mistrzostwo Polski Młodzików w grze podwójnej. Zarówno Jadam jak i Błaszczyk to dopiero żacy! W finale pokonali parę młodzików: Dawid Michna/Alan Kulczycki.

W rywalizacji drużynowej, zarówno chłopcy (Dawid Jadam i Szymon Brud) jak i dziewczęta (Anna Brzyska i Dagmara Kłak) dotarli do ćwierćfinałów.

Kancelaria Burmistrza Miasta
(23.04.2018 | aktualizacja 24.04.2018 12:06)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31