Aktualności / wydarzenia

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na rynku

Dzisiaj na jarosławskim rynku odbył się jarmark poprzedzony Marszem Godności w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, nie zawiodła również kapryśna w poprzednich latach pogoda. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i gromadzi coraz liczniejsze grono uczestników. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcami Dariuszem Traczem i Wiesławem Pirożkiem.

Marszem Godności prowadzonym od siedziby Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Wilsona, poprzez ulice: Paderewskiego, Nabielaka, Orłowicza, 3-go Maja, Przemyską oraz Sobieskiego aż na rynek, rozpoczęła się imponująca impreza integracyjna w ramach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządów, uczelni, szkół, przedszkoli, instytucji użyteczności publicznej, organizacji pozarządowych, uczniowie, rodziny i sympatycy PSONI.

Jarmark rozpoczął się przed południem symbolicznym otwarciem i wypuszczeniem w powietrze tysiąca pomarańczowo-niebieskich balonów. Podczas imprezy można było obejrzeć pokazy w ramach różnych stref aktywności, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu zaprezentował przedstawienie „Kot w butach", odbył się również finał konkursu plastycznego „Fundusze Europejskie - Podkarpacie Piękniejsze". Na wielobarwnych stoiskach można było spróbować miejsowe specjały, zakupić wyroby rękodzielnicze, obejrzeć pokazy ratownictwa itp. jarmarkowi towarzyszyły występy, w tym pokaz w wykonaniu Krystiana Herby, a także pokaz mody przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Innowacyjnnych w Jarosławiu, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Na finał zaplanowano wspólne karaoke i dyskotekę. 

 

Więcej zdjęć na FACEBOOK

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(11.05.2018 | aktualizacja 14.05.2018 07:40)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65