Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Uczniowie na medal

Dawid Jadam, Szymon Brud oraz Dawid Szczygieł na medal i to dosłownie! Uczniowie jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyli srebrne krążki w rywalizacji szkół w tenisie stołowym.

W tym roku Rawa Mazowiecka gościła najlepszych uczniów grających w tenisa stołowego. Zawodnicy SMS-u Jarosław przez eliminacje grupowe przeszli jak burza wygrywając wszystkie cztery spotkania 3:0. - Na początku turnieju wprowadziłem rotację. Cały czas grał Dawid Jadam, a jego partnerami byli Szymon Brud albo Dawid Szczygieł. Dopiero potem grał duet: Jadam - Brud - mówi trener, Konrad Zieliński. W ćwierćfinale nasi zawodnicy ograli szkołę z Limanowej, w półfinale gospodarzy czyli uczniów z Rawy Mazowieckiej, a w finale przegrali 1:3 z Drzonkowem. - Półfinał był bardzo emocjonujący. Kibice na trybunach z całych sił dopingowali zespół gospodarzy. W finale brakowało już sił, żeby wygrać - dodaje Zieliński.

Zupełnie w innej części kraju rywalizowała uczennica SMS-u, Anna Brzyska. Pingpongistka, jako reprezentantka Polski, wystartowała w Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie. Miała okazję zbierać cenne doświadczenie od topowych zawodników z Europy i Azji. - Szkoda szczególnie spotkania z Chinką Li Yuqi. Po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku Ania przegrała 1:3, ale mecz nie układał się po myśli Azjatki. To nasza  zawodniczka prowadziła 1-0 w setach i 10-9 w drugim secie - opowiada trener, Mateusz Czernik. A. Brzyska w grze podwójnej z Zuzanną Wielgos dotarła do 1/16 finału, w grze pojedynczej odpadła w 1. rundzie turnieju głównego, a w rywalizacji drużynowej nie wyszła z grupy.