Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Powiat Jarosławski ma 20 lat!

Obchodzona rocznica to czas podsumowań i refleksji, 20 lat przemian ustrojowych, gospodarczych i społecznych odmieniły powiat jarosławski we wszystkich sferach życia. To w dużej mierze zasługa samorządowców, którzy aktywnie uczestniczyli w tym procesie – mówił Zbigniew Piskorz, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji 20 - lecia Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się w Muzeum Kamieniaca Orsettich 8 czerwca 2018 r.

Ważnym momentem jubileuszu była Msza Św. w jarosławskiej kolegiacie. Kolejna część uroczystości odbyła się w Rokietnicy i była okazją do podsumowań oraz kierowania gratulacji pod adresem władz powiatu.

Burmistrza miasta Waldemara Palucha reprezentował zastępca dr Dariusz Tracz, który odczytał okolicznościowy list - Powiat Jarosławski jest szczególnym miejscem na mapie Podkarpacia z wyjątkowymi historycznymi i przyrodniczymi szlakami, które warto zobaczyć,
ale także współczesnymi innowacyjnymi inwestycjami. Jest więc miejscem dynamicznie rozwijającym się, przyjaznym dla mieszkańców i atrakcyjnym dla turystów. Rocznica utworzenia powiatu jest istotnym wydarzeniem i niezwykłym świętem dla całej społeczności lokalnej. W tym wyjątkowym dniu chciałbym życzyć władzom powiatu oraz jego mieszkańcom, aby kolejne lata przyniosły realizację nowych przedsięwzięć wykorzystujących ogromny potencjał i kreujących lepszą przyszłość dla naszej Małej Ojczyzny.

 

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(11.06.2018 | aktualizacja 11.06.2018 13:21)
Fot. Renata Pęcak
Fot. Archiwum Powiatu Jarosławskiego (5)
Archiwum