Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Przekazanie materiałów edukacyjnych Jarosławskim Amazonkom

W ramach podpisanego dziś porozumienia (3.07) między Gminą Miejską Jarosław, a Stowarzyszeniem „Jarosławskie Amazonki” Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch przekazał na ręce członków stowarzyszenia materiały edukacyjne w postaci modeli anatomicznych piersi, które będą pomocne w działaniach mających na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań na raka piersi.
Fot. Renata Pęcak

Stowarzyszenie „Jarosławskie Amazonki" w ramach swojej aktywności, przykłada szczególną wagę do kształtowania prozdrowotnych postaw wśród kobiet oraz wpływa na zmianę ich nawyków żywieniowych. Gmina Miejska Jarosław wyraziła chęć współudziału i wspierania organizacji spotkań edukacyjnych mających na celu rozszerzanie świadomości oraz propagowanie wiedzy na temat ryzyka zachorowań na raka piersi. Jest to szczególnie ważne u kobiet w wieku 50-70 lat, które najczęściej są narażone na tego typu problemy onkologiczne.

Stowarzyszenie, zobowiązało się do przeprowadzania spotkań edukacyjnych, a także do zachęcania kobiet, by uczestniczyły w kampaniach, promujących badania diagnostyczne w kierunku raka piersi, takich jak np. mammografia.
Działania „Jarosławskich Amazonek" dostępne będą m.in. podczas każdej akcji „Ulica zdrowia", gdzie będzie można skorzystać z fachowych porad oraz konsultacji dot. badań piersi.

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.07.2018 | aktualizacja 03.07.2018 15:25)
Archiwum