Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Niedzielne spacerki z przewodnikiem

8 lipca rozpoczynamy tegoroczną edycję „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z przewodnikiem”. W wakacyjne popołudnia sprzed kamienicy Attavantich będzie można wyruszyć pieszo miejskimi uliczkami, aktywnie spędzić czas oraz poznać interesujące miejsca i zabytki Jarosławia. W najbliższą niedzielę pierwszy spacer trasą „od Adama do Michała”.

Od czterech lat w naszym mieście, w wakacyjne miesiące organizowane są niedzielne spacerki z przewodnikiem. Pomysł okazał się bardzo trafną inicjatywą, dlatego każdego roku Centrum Kultury i Promocji przygotowuje nowe trasy, które pozwalają poznać Jarosław od niecodziennej strony. Podążaliśmy nie tylko szlakiem jarosławskiej architektury, były również spacerki szlakiem chasydzkim, dziedzictwa pokoszarowego, wielkich fundacji czy znanych i nieznanych postaci Jarosławia. Do tej pory taka forma odkrywania miejskich zakątków i związanych z nimi ludzi, czy tradycji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród zwiedzających były osoby, które przemierzyły wszystkie przygotowane trasy i w kolejnych edycjach z przyjemnością kontynuują wędrówki. Dołączają do nas też osoby spoza Jarosławia zauroczone miastem, jego historią i architekturą.

 

Tegoroczne wędrówki z przewodnikiem rozpoczną się 8 lipca br. Będziemy spacerować „Od Adama do Michała" czyli od Placu Adama Mickiewicza do Placu Św. Michała, jarosławskimi placami i ulicami.

Zbiórka przed kamienicą Attavantich (Rynek 5) o godz. 15.00. Koszt uczestnictwa - 5 zł. Bilety dostępne w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5. Zapraszamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.07.2018 | aktualizacja 06.07.2018 13:37)
Archiwum