Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wodna mgiełka na upalne dni

W gorące dni lata mieszkańcy po raz kolejny będą mogli korzystać z rześkiej ochłody przy kurtynach wodnych, które jutro (6.07) pojawią się na ulicach miasta. Zostaną ustawione w sześciu lokalizacjach, z możliwością schładzania się do późnych godzin popołudniowych. Jak tylko wakacyjne temperatury pozostaną z nami na dłużej, kurtyny pomogą przetrwać upały.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ułatwi mieszkańcom przetrwanie upałów podczas letnich, ulicznych spacerów. Ostatnie dni tego tygodnia sprawiły, że PWiK zdecydował się zainaugurować sezon. Jutro (6.07) w sześciu lokalizacjach miasta staną konstrukcje, pod którymi będzie można znaleźć przyjemne orzeźwienie: ul. 3 Maja, ul. Grunwaldzkiej (okolica kościoła pw. św. Ducha), Jana Pawła II (okolica Domu Handlowego), okolica dworca PKP oraz Rynek (ul. Grodzka i przed CKiP).

Kurtyny, które od kilku lat pojawiają się na jarosławskich chodnikach, są bardziej przyjazne dla przechodniów od kurtyn strażackich, ekologiczne i zużywają mniej wody. Mają dwie formy - te w centrum miasta są stylizowane na cokół ulicznej, zabytkowej latarni, pozostałe występują w formie metalowych bramek. Przechodząc przez orzeźwiającą wodną mgiełkę nie ma obaw, że zmoczymy ubrania. Ta forma ochłody bardzo spodobała się naszym mieszkańcom, szczególnie tym najmłodszym. W zależności od warunków pogodowych, będzie można z nich korzystać każdego dnia (także w soboty i niedziele) od rana do godz. 18.00.

Zachęcamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(05.07.2018 | aktualizacja 06.07.2018 11:53)
Fot. M. Młynarska
Jarosławianie od kilku lat mogą korzystać z ochłody pod kurtynami wodnymi...
Jarosławianie od kilku lat mogą korzystać z ochłody pod kurtynami wodnymi...
Fot. R. Pęcak
Fot. P. Wolontkowski
Archiwum