Aktualności / wydarzenia

Łucznicy jarosławskiego TRAMPU na podium Mistrzostw Polski

Dwoje reprezentantów UKS „Tramp” Jarosław rywalizowało w minionym tygodniu (27-29 lipca) w 67. Mistrzostwach Polski Juniorów. Występ w Kielcach dla jarosławskich łuczników Agaty Osuch i Jakuba Bieli zakończył się udanie. Wywalczyli miejsca na podium w swoich kategoriach. Gratulujemy!

Zawodnicy UKS „Tramp" Jarosław działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mają powody do zadowolenia. Agata Osuch oraz Jakub Biela bardzo dobrze zaprezentowali się podczas kieleckich 67. Mistrzostw Polski Juniorów i wywalczyli miejsca na podium w swoich kategoriach.

Agata Osuch sięgnęła tytuł wicemistrzyni Polski. W drodze po medal pokonała zawodniczkę z Zabierzowa, Kołobrzegu, Kielc oraz w półfinale reprezentantkę Polski z warszawskiego Marymontu. Niestety w finale musiała uznać wyższość koleżanki z klubu „Sagit" Humniska. Wykazała się także znakomitym strzelaniem (odległość 30 m).

Brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Polski wywalczył Jakub Biela. Jakub w drodze po medal pokonał zawodników z Radomia, Warszawy i Rzeszowa. W półfinale, po bardzo zaciętym pojedynku, uległ zawodnikowi z Poznania - późniejszemu Mistrzowi Polski. W strzelaniach kwalifikacyjnych na poszczególnych odległościach wśród mężczyzn ( 90, 70, 50, 30 m) Jakub prezentował bardzo dobry poziom zajmując odpowiednio 13, 7, 6 i 7 miejsce.

Wśród kobiet (strzelania kwalifikacyjne odbywały się na odległościach 70, 60, 50 i 30 m) Agata Osuch strzelając rekord życiowy na 70 i 50 m zajęła odpowiednio 9, 9, 4 i 2 miejsce. Osiągnięte wyniki przyniosły jarosławiance tytuł wicemistrzyni Polski na 30 metrów.