Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosławskie Święto Biegowe 2018

30 września br. jarosławski rynek będzie metą dla dwóch biegów: Ćwierć Maratonu Jarosławskiego (10 km) oraz Jarosławskiego Biegu Niepodległości (1918 m). Na zawodników czekają pamiątkowe koszulki i specjalnie zaprojektowane medale, a na zwycięzców puchary, statuetki i nagrody.

W tym roku po wakacyjnym odpoczynku, jarosławski rynek będzie doskonałym miejscem na wspólne spędzenie czasu, sprawdzenie swoich możliwości oraz dopingowanie uczestników dwóch biegów, w tym Jarosławskiego Biegu Niepodległości, który znalazł się na liście aktywności w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie ma na celu m.in. popularyzację biegania jako najpowszechniejszej formy aktywności ruchowej dla każdej grupy biegowej, naukę zachowań fair play, a także promowanie ziemi jarosławskiej.
Głównymi organizatorami „Jarosławskiego Święta Biegowego" są: Burmistrz Miasta Jarosławia i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Miejski Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem poszczególnych biegów oraz do aktywnego udziału!

Więcej informacji na stronie Time Keeper

W ramach biegu organizowana będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 7-letniego Karolka Chmury, który cierpi na niedomykalność zastawki trójdzielnej serca, rodzina potrzebuje pieniędzy na leczenie oraz trzecią operację chłopca. 

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.08.2018 | aktualizacja 02.08.2018 12:46)
Archiwum