Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ponad 400 osób na sierpniowej „Ulicy zdrowia"

Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy – to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać wczoraj (7.08) w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Były też punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy „Jarosławskich Amazonek”. Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 402 osoby, 24 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.

Wczoraj ponownie ul. Grodzka zmieniła się w „Ulicę zdrowia". Pod taką nazwą od kilku lat prowadzona jest miejska akcja przy współpracy z ośrodkami medycznymi. Mieszkańcy mogli bezpłatnie skontrolować stan zdrowia oraz skorzystać z porad specjalistów. Akcja umożliwiająca wykonanie podstawowych badań cieszyła się dużym zainteresowaniem. Punkty „Ulicy zdrowia" odwiedziło 402 osoby. Tym razem wśród oferowanych usług znajdowały się: badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy. Można było też skorzystać z porad „Jarosławskich Amazonek" oraz z konsultacji prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który informował o szkodliwym działaniu używek. Chętni mieli możliwość założenia alkogogli i narkogogli - narzędzi edukacyjnych symulujących negatywny wpływ alkoholu na organizm oraz skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków. Z kolei palacze mogli sprawdzić ile mają tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Norma dla osób niepalących jest do 6 jednostek. Badanie pomaga uświadomić jak negatywny wpływ na organizm ma palenie i może pomóc podjąć decyzję o rzuceniu nałogu.

W ramach „Ulicy zdrowia" tradycyjnie już na rynku dostępny był mobilny punkt Podkarpackiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W krwiobusie najcenniejszym płynem podzieliły się 24 osoby z 31 zarejestrowanych.

Comiesięczna akcja realizowana jest w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". Dzięki współpracy Urzędu Miasta z ośrodkami medycznymi, od kwietnia na ul. Grodzkiej możliwe jest wykonanie podstawowych badań oraz skorzystanie z porad specjalistów. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona Partnerów zachęcamy do kontaktu - tel. 16 624 87 81.

Kolejne terminy: 4 września, 2 października. Do końca roku wizyta krwiobusa (6 listopada, 4 grudnia). Zapraszamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(07.08.2018 | aktualizacja 08.08.2018 12:17)
Fot. M. Młynarska
Fot. W. Garczyński (1)
Archiwum