Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Przedwiośnie" będziemy czytać w plenerze

8 września zachęcamy mieszkańców do włączenia się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania”. Z Miejską Biblioteką Publicznej im. A. Fredry na nowo odkrywać będziemy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, a przyniesione przez nas egzemplarze opatrzymy specjalną pieczęcią Prezydenta RP. W tym roku fragmenty powieści zostaną odczytane w ogródku Restauracji „Siwa Kurka”, czyli w samym centrum naszego rynku. Wydarzeniu patronuje m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.

8 września mamy okazję już po raz siódmy włączyć się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania" popularyzującą czytelnictwo, bogactwo rodzimej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Prezydenta RP podejmowane jest również przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Fredry w Jarosławiu.

W ubiegłym roku na nowo odkrywaliśmy „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, a w najbliższą sobotę 8 września br. zachęcamy do sięgnięcia po „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Akcja w tym roku, po raz pierwszy, zostanie zainicjowana nie w siedzibie miejskiej biblioteki, lecz na jarosławskim rynku - w ogródku Restauracji „Siwa Kurka". Głośne czytanie rozpocznie się o godz. 10.00. Wybrane fragmenty zaprezentują zaproszeni goście, aktorzy teatru Baccalaureus, teatru „Kąt", uczniowie, czytelnicy biblioteki.

Do wspólnego czytania zapraszamy również mieszkańców miasta, którzy zechcą przeczytać własne ulubione fragmenty „Przedwiośnia".

Z tej okazji przygotowane zostały dodatkowe atrakcje:

  • okolicznościowa inscenizacja w wykonaniu uczniów SP nr 4 im. Stefana Żeromskiego,
  • ekspozycja wydań „Przedwiośnia",
  • okolicznościowe zakładki,
  • możliwość opatrzenia specjalną pieczęcią Prezydenta RP własnych egzemplarzy powieści,
  • spotkanie przy kawie i ciastku.

Wszystkich miłośników twórczości Stefana Żeromskiego serdecznie zapraszamy!
W razie niepogody wspólne czytanie odbędzie się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego, Restauracja „Siwa Kurka".
Patronat honorowy:
Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Jarosławski.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.09.2018 | aktualizacja 06.09.2018 08:51)
Archiwum
Październik 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31