Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

W ubiegłą sobotę (8.09) na jarosławskim rynku już po raz kolejny włączyliśmy się do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości do czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego włączyli się m.in. burmistrz Waldemar Paluch, jego zastępca Dariusz Tracz, a także przedstawiciele władz powiatu, aktorzy teatru Baccalaureus, teatru „Kąt”, uczniowie SP 4, czytelnicy biblioteki oraz mieszkańcy miasta.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012 r. Kiedy ruszała, po lekturę "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza sięgnęło 60 miast i miasteczek. W tym roku Narodowe Czytanie odbywało się w rekordowej liczbie 2 tys. 950 miejsc m.in. w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, muzeach oraz teatrach.

Do jarosławskiego czytania „Przedwiośnia" wprowadziła Elżbieta Tkacz - dyrektor MBP, która przypomniała jak bardzo przez ostatnie lata akcja zyskała na popularności. Powieść S. Żeromskiego posłużyła, jako inspiracja do programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, której autor „Przedwiośnia" patronuje.

Akcję honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Jarosławia.

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(10.09.2018 | aktualizacja 10.09.2018 14:42)
Fot. Renata Pęcak
Archiwum