Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ostatni kadr do „Jarosławskiego Hołdu”

„Jarosławski Hołd” to tytuł filmu realizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Banacha. Wczoraj na jarosławskim rynku powstała ostatnia scena do materiału, który powalczy o najwyższy laur w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytkomania 2018”. Scenariusz filmu zakładał m.in. stworzenie w centrum miasta biało-czerwonej flagi, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz koncertowe wykonanie utworu „Szara Piechota" przez zespół ReggaeGangs System.

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy przez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem. Tego właśnie podjął się Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Banacha w Jarosławiu przy wsparciu partnerów, instytucji czy organizacji. Realizowany film „Jarosławski Hołd" będzie konkurował z innymi materiałami z całego kraju o zwycięstwo w tegorocznej edycji. Motywem przewodnim dla wszystkich realizacji jest odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wczoraj, 7 listopada ostatnia scena do filmu powstała w samym centrum miasta. Przed Ratuszem biało-czerwoną flagę ułożyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. S. Żeromskiego. Dyrekcja placówki, nauczyciele oraz uczniowie chętnie wsparli projekt. Wszyscy, którzy o godz. 12.00 przechadzali się rynkiem mogli przyłączyć się, wspólnie odśpiewać hymn narodowy oraz z zespołem ReggaeGangs System wykonać utwór „Szara Piechota". W akcji z przyjemnością wziął udział również zastępca burmistrza, Dariusz Tracz. Scenariusz całego filmu jest bardzo ciekawy, nad jego realizacją czuwa Artur Tutka - nauczyciel ZSTiO. Gratulacje i życzymy powodzenia!

A tak wygląda cały film, na który można już głosować na youtube. Autorzy proszą o nasze wsparcie! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu.

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(08.11.2018 | aktualizacja 13.11.2018 14:43)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Kwiecień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30