Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Inauguracyjna sesja Rady Miasta Jarosławia

Uroczysta sesja inaugurująca nową VIII kadencję Rady Miasta Jarosławia na lata 2018-2023 odbyła się w piątek, 23 listopada br. Zarówno radni, jak i burmistrz Waldemar Paluch, złożyli stosowne ślubowanie, otrzymali zaświadczenia o wyborze, a przewodniczącym RMJ został jednogłośnie wybrany Szczepan Łąka.

TRANSMISJA ONLINE

Sesji początkowo przewodniczył radny Antoni Lotycz.  Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Czesław Woźny wręczył nowym radnym zaświadczenia o wyborze. Radni kolejno złożyli ślubowanie. Wyłoniono komisję skrutacyjną w składzie: Wiesław Strzępek, Witold Duszyński, Marcin Nazarewicz.

Po zgłoszeniu kandydatury radnego Szczepana Łąki do pełnienia funkcji przewodniczącego RMJ, nastąpiło przyjęcie regulaminu wyboru przewodniczącego RMJ i przeprowadzenie głosowania. Szczepan Łąka został wybrany jednogłośnie i od tego momentu przejął od radnego seniora prowadzenie sesji.

Kolejnym punktem uroczystych obrad było złożenie ślubowania przez Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, wybranego przez mieszkańców na drugą kadencję w I turze wyborów. Włodarz wygłosił expose, w którym m.in. podziękował mieszkańcom za udzielenie 21 października najważniejszego absolutorium, jakim było ponowne wybranie na stanowisko burmistrza miasta, za wspólne spotkania i pomysły zapisane w Księdze Pomysłów. Burmistrz podziękował również za wsparcie najbliższej rodzinie i osobom zaangażowanym w pracę sztabu wyborczego, kandydatom na radnych w drużynie Palucha za czynny udział w kampanii, a także podległym pracownikom za pracę w poprzedniej kadencji.

„Ósmą kadencję zaczynamy od solidnego fundamentu. Jarosław ma stabilną i korzystną sytuację finansową. Zwrot w sposobie zarządzania miastem spotkał się z akceptacją mieszkańców. Wypracowane sposoby kontaktów z mieszkańcami, radami dzielnic i innymi podmiotami oraz włączenie ich w proces zmieniania miasta, okazały się skuteczne i stanowią zestaw dobrych praktyk do dalszego wykorzystania" - powiedział burmistrz Paluch.

„Nowa kadencja to nowe otwarcie i nowe wyzwania dla nas wszystkich tworzących miejski samorząd (...) skorzystajmy z tej szansy i wspólnie zmieniajmy Jarosław. Nasi mieszkańcy są tego warci" - podsumował gospodarz miasta.

Podczas obrad Rada Miasta Jarosławia podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta Jarosławia.

Więcej zdjęć w GALERII na portalu FB

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(23.11.2018 | aktualizacja 23.11.2018 15:29)
Fot. Iga Kmiecik
Archiwum
Czerwiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30