Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Mikołajkowy bieg w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino

Po południu, 2 grudnia br., przeszło dwustu najmłodszych mieszkańców, nie tylko Jarosławia i okolic (Szówsko, Mirocin, Ostrów, Zapałów, Cetula, itd.), ale również innych miast województwa podkarpackiego, w tym Rzeszowa, Łańcuta, Nowej Sarzyny, wzięło udział wraz z rodzicami czy opiekunami w Wieczornym Biegu Mikołajkowym, zorganizowanym przez Jarosławską Grupę Biegową „Sokół”.

Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta Jarosławia, a wsparcie organizacyjne zapewniło Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (nagłośnienie) oraz Centrum Ratownictwa Medycznego (pomoc i opieka medyczna).

Nie zabrakło oczywiście św. Mikołaja i śnieżynek, a także członków Jarosławskiej Grupy Biegowej, którzy czuwali nad sprawną organizacją przygotowania biegu, od rozgrzewki, poprzez sam bieg, aż po wręczenie wszystkich nagród.

Tuż przed samym startem Marta Oronowicz, członek Jarosławskiej Grupy Biegowej oraz lekarz stomatolog, przeprowadziła krótką pogadankę na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, w tym częstotliwości, potrzeby oraz sposobu mycia zębów. Wśród różnych nagród, takich jak bidony, piłki, paletki, sportowe worki czy plecaki, znalazły się vouchery na bezpłatną wizytę w gabinecie stomatologicznym (badanie stanu uzębienia i naukę skutecznego czyszczenia zębów).

Głównym założeniem organizatorów Wieczornego Biegu Mikołajkowego było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i dorosłych, a także kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości. Nie sposób tutaj pominąć również wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu.

Mali zawodnicy musieli pokonać dystans o długości 1002,5 metra na terenie Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu wcześniej dokładnie wymierzony i wytyczony przez organizatorów. Trasa biegu miała postać pętli, a start i meta zlokalizowane były na głównej alejce. Na całej trasie czuwali organizatorzy, a małym biegaczom towarzyszyli również rodzice bądź opiekunowie. Nagrodą za ukończenie biegu, bez względu na miejsce dotarcia do mety, był medal i drobny upominek. Każdy uczestnik biegu, zarówno ten najmłodszy, biorący udział w biegu na ramionach rodzica bądź w wózku, jak i ten biegnący sam, otrzymywał przed startem czapkę mikołajkową z numerem biegacza. Numery po zakończonym biegu wzięły udział w losowaniu nagród. Mali biegacze, którym nie dopisało szczęście w losowaniu, obdarowywani byli przez św. Mikołaja słodyczami.

Tego późnego popołudnia nie zabrakło również gorącej herbaty oraz drobnego, słodkiego poczęstunku.

Sceneria parku, poszanowanie zasad rywalizacji „fair play", mikołajkowe stroje, wywołały ogromną radość na twarzach wszystkich uczestników biegu, a także kibiców - głównie rodziców i opiekunów mobilizujących biegaczy do pokonania trasy w jak najlepszym dla nich czasie.

Burmistrza Waldemara Palucha reprezentował zastępca, Wiesław Pirożek, zachęcając i dopingując uczestników. Przed startem pogratulował organizatorom wspaniałej imprezy, podkreślając radość z tak dużej ilości uczestników i zaznaczając fakt, że niedawno oddany do użytku, po gruntownej renowacji park, właśnie takim wydarzeniom powinien służyć. O tym też wspominali organizatory zaznaczając, że wybór pory dnia na organizację biegu miał na celu pokazanie użyteczności parku, również w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy na zewnątrz jest już szarówka, a park przepięknie oświetlony i przygotowany do spacerów, biegania.

Zastępca burmistrza W. Pirożek wraz ze śnieżynkami pomagał przy wręczaniu medali oraz drobnych upominków przekraczającym metę biegaczom, a później, po dotarciu na metę wszystkich zawodników, pomagał przy losowaniu i wręczaniu dodatkowych nagród.

Wszystkim najmłodszym biegaczom gratulujemy udziału w biegu oraz jego ukończenia, a organizatorom ogromnego sukcesu i przygotowania fantastycznej, rodzinnej zabawy!

 

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.12.2018 | aktualizacja 03.12.2018 08:12)
Fot. Barbara Brzezińska
Fot. Barbara Brzezińska
Archiwum