Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Turniej „Śladami Bogdana Zająca"

8 lutego br. odbędzie się XXI Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca". Organizatorami imprezy są Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej", współorganizatorem Bogdan Zając - asystent trenera Adama Nawałki w Lechu Poznań, absolwent SP nr 11 i honorowy obywatel naszego miasta. Wydarzenie znalazło się w grupie zadań realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. W kat. C zajęło pierwsze miejsce. Za organizacją turnieju głosowało 1239 mieszkańców.
Bogdan Zając - asystent trenera Adama Nawałki w Lechu Poznań. | Fot.  żródło www.lechpoznan.pl
Bogdan Zając - asystent trenera Adama Nawałki w Lechu Poznań.
Fot. żródło www.lechpoznan.pl
Mateusz Mijal - muzyczny gość turnieju. źródło: www.facebook.com/mateuszmijal
Mateusz Mijal - muzyczny gość turnieju. źródło: www.facebook.com/mateuszmijal

Turniej jest cykliczną imprezą sportową i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest krzewienie sportu wśród dzieci, promowanie zdrowego stylu życia oraz wytrwałej pracy i wysiłku, które również przynoszą sukces. Młodzi fani piłki nożnej mają możliwość spotkania z Bogdanem Zającem - asystentem Adama Nawałki, trenera drużyny Lecha Poznań; absolwentem SP nr 11 oraz honorowym obywatelem naszego miasta. Bogdan Zając jest też współorganizatorem wydarzenia i głównym sponsorem.

Tegoroczna 21. edycja turnieju odbędzie się już w najbliższy piątek 8 lutego br. w hali sportowej MOSiR, od godz. 8.00. W eliminacjach wzięło udział 10 drużyn z jarosławskich szkół podstawowych, a w finale w hali sportowej ponownie zmierzy się 6 ekip.

Tradycyjnie nie zabraknie dodatkowych atrakcji i niespodzianek. Muzycznym gościem będzie Mateusz Mijal, którego recital rozpocznie się ok. godz. 11.30. Po występie poznamy zwycięzców turnieju. Tytułu będzie broniła drużyna gospodarza, SP nr 11. Jak będzie tym razem? Zachęcamy do kibicowania.

***

Dla przypomnienia:

Turniej znalazł się wśród projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2019 r. Zadanie konkurowało z pozostałymi 75. zadaniami dopuszczonymi do głosowania w trzech kategoriach. Ostatecznie w kat. C (do 10 tys. zł) pierwsze miejsce zajął właśnie turniej piłki nożnej. Na wydarzenie mieszkańcy oddali 1239 głosów. Wydarzenie od lat odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jarosławia.

Więcej o turnieju w 2018 r. TUTAJ

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(05.02.2019 | aktualizacja 24.02.2019 14:04)
Archiwum
Styczeń 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12