Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ruszamy z nauką w dwóch językach!

Od września w jarosławskiej Jedynce powstanie pierwszy w mieście oddział dwujęzyczny. Uczniowie klasy VII będą mieli rozszerzony język angielski, a matematykę, informatykę oraz doradztwo zawodowe wykładane częściowo w języku angielskim. To najlepsza inwestycja w przyszłość dla młodych. Daj dziecku szansę! Postaw na nowoczesną edukację!
Fot. Archiwum UM Jarosławia

Z ofertą nauki różnych przedmiotów w dwóch językach spotkamy się w Jarosławiu tylko w Jedynce. To nowoczesna oferta edukacyjna, w ramach której uczniowie klasy VII dwujęzycznej będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności na lekcjach języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo. Dodatkowo w języku angielskim częściowo wykładane będą: matematyka, informatyka i doradztwo zawodowe. Oznacza to przynajmniej 7 godzin kontaktu z językiem angielskim tygodniowo! Nauka języka obcego w  sposób naturalny i zintegrowany z innymi przedmiotami przynosi najlepsze efekty. Angielskiego uczymy się jakby przy okazji...

- Takiej szkoły w Jarosławiu jeszcze nie było, niebawem rusza nabór na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów dwujęzycznych. Mamy pomysł, aby tutaj uczniowie klas VII i kolejno VIII mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności w języku polskim i angielskim - podkreśla burmistrz Waldemar Paluch.  

Oferta skierowana jest do uczniów obecnych klas VI posiadających predyspozycje językowe, dla których znajomość języka angielskiego od najmłodszych lat będzie inwestycją w przyszłość. Zapisy do klasy VII dwujęzycznej ruszają 4 marca w sekretariacie SP 1 ul. 3 Maja 30. Serdecznie zapraszamy do podjęcia wyzwania i zainwestowania w przyszłość swoich dzieci!
Jak podkreśla dyrektor SP 1 Olaf Pokrywka: - Będziemy starali się poszerzać zakres nauki innych przedmiotów w języku angielskim w przyszłości, wrzesień 2019 to dopiero początek.

Praktyczna nauka języka angielskiego nie jest Jedynce obca, od lat uczniowie (wcześniej Publicznego Gimnazjum Nr 1) uczestniczą w projekcie EUROWEEK - tygodniowych wyjazdach językowych, wolontariusze projektu przyjeżdżają do Jarosławia i prowadzą zajęcia językowe. Szkoła Podstawowa Nr 1 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój uzyskała także akceptację Narodowej Agencji Programu Erasmus+, nauczyciele języków obcych wyjeżdżają na kursy zagraniczne, nawiązują kontakty ze szkołami z krajów europejskich, aby z czasem uczniowie Jedynki mogli nawiązać bezpośrednie relacje z rówieśnikami z UE. Nauczyciele w ramach programu mobilności edukacji kadry nauczycielskiej poznają innowacyjne metody nauczania języka obcego. Niedawno zakończył się kurs we Florencji, czekają kursy w Wiedniu, Barcelonie, Maladze oraz Londynie. To z pewnością pierwszy krok w stronę międzynarodowej wymiany uczniów, w którą chce zaangażować się jarosławska Jedynka.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Królowej Jadwigi powstała z przekształcenia Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu, wyróżniona certyfikatem zewnętrznym „Wiarygodna Szkoła" potwierdzającym jakość nauczania, czy certyfikatem „Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2019".

Nabór do klasy VII dwujęzycznej oraz do klasy IV odbywa 4 do 25 marca 2019 r. Deklaracje w sekretariacie szkoły.


Więcej o szkole: 

www.facebook.com/sp1jaroslaw

http://www.jedynka-jaroslaw.pl/

Iwona Międlar
Wydział Oświaty
(12.03.2019 | aktualizacja 12.03.2019 09:02)
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31