Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Projekt związany z wymianą pieców oceniony pozytywnie!

Sukces ekologicznego partnerstwa Miasta Jarosławia i Gminy Pawłosiów oznacza prawie 5 mln zł dofinansowania dla mieszkańców Jarosławia, którzy jako ostateczni beneficjenci, przystąpili do projektu w naborze organizowanym w poprzednim roku. Jak tylko zostanie podpisana umowa, rozpocznie się realizacja założeń projektu. Do 30 grudnia 2020 roku w 189 gospodarstwach domowych zostaną wymienione piece gazowe, w 41 zainstalowane zostaną nowoczesne kotły na biomasę, a w 49 domów ogrzewanych będzie kotłami na paliwo stałe typu ekogroszek. "W efekcie jakość powietrza w naszym mieście z pewnością się poprawi" - cieszy się burmistrz Waldemar Paluch.

Głównym celem tzw. projektu parasolowego jest poprawa jakości powietrza na skutek obniżenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery na terenie gmin partnerskich - Gminy Miejskiej Jarosław i Gminy Pawłosiów.

Szacuje się, że w efekcie wdrożenia nastąpi roczny spadek emisji gazów cieplarnianych w Jarosławiu w liczbie 6023,69 ton, a także spadek emisji PM-10 w liczbie 33,94 kg.

Projekt obejmuje roboty budowlano-montażowe w zakresie wymiany dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe), demontaż i likwidację dotychczasowych źródeł ciepła, a następnie instalację nowych urządzeń. W projekcie założono również opracowanie dokumentacji technicznej - projekty budowlano-wykonawcze przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej w budynkach, w których zajdzie taka potrzeba.

Czekamy już tylko na dopełnienie ostatnich formalności i podpisanie umowy. 

 

 

 

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(23.04.2019 | aktualizacja 23.04.2019 07:37)
Archiwum