Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Siatkarki PWSTE/SAN-Pajda Jarosław wicemistrzyniami Polski

Wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Polski oraz złoty medal w klasyfikacji Państwowych Szkół Wyższych – to historyczne osiągnięcia jarosławskich siatkarek w rozgrywanych w dniach 9-12 maja br. Mistrzostwach Polski. Na koniec doskonałego sezonu w wykonaniu siatkarek SAN-Pajda zawodniczki klubowe wystąpiły w barwach PWSTE Jarosław w niezwykle prestiżowej imprezie jaką są Akademickie Mistrzostwa Polski.

Siatkarki pierwszoligowego zespołu - na co dzień studentki jarosławskiej uczelni wylosowały ciężką grupę, jednak w meczach z AWF Warszawa, WSZiA Opole oraz AZS Częstochowa nie straciły nawet seta. W ćwierćfinale uporały się z kolejnym warszawskim zespołem UW Vistula Warszawa i było jasne, że odniosą historyczny sukces meldując się w najlepszej czwórce mistrzostw. Walkę o finał jarosławianki stoczyły z kolejnym pierwszoligowym zespołem PWSZ Karpaty Krosno pokonując rywala bez straty seta.

O złoto nasz zespół zmierzył się z drużyną UNI Opole, która w zakończonych rozgrywkach ligowych I ligi kobiet uplasowała się na miejscu V. Mecz był emocjonujący i dostarczył licznej publiczności wielu emocji. Pierwsze 2 sety wygrały pewnie jarosławianki, jednak kolejne 3 padły łupem rywalek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla Opola. Jarosławskie siatkarki, pomimo porażki w meczu o Mistrzostwo Polski, mogły po raz kolejny w tym sezonie święcić tryumf. Tytuł wicemistrza Akademickich Mistrzostw Polski wywalczony po świetnym sezonie ligowym cieszy i jest dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon 2019-2020.

Jarosławianki zgarnęły również indywidualne nagrody dla najlepszych zawodniczek mistrzostw. Tym razem najlepszą przyjmującą została wybrana Aleksandra Dudek, a najlepszą rozgrywającą Karina Chmielewska.