Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Milion złotych do podziału. 24 maja mija termin zgłoszeń projektów!

Najbliższy piątek (24 maja) jest ostatnim dniem zgłaszania przez mieszkańców pomysłów w VI edycji budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Wypełniony formularz dostępny na naszej stronie można złożyć osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, czekamy również na propozycje wysłane pocztą i przez Internet. Do podziału jest kwota 1 miliona złotych, zatem warto wziąć sprawy w swoje ręce i mieć wpływ na podział środków z miejskiego budżetu. Zapraszamy!

Co nowego w tym roku?

 • Projekty mogą składać tylko mieszkańcy miasta (bez względu na wiek), którzy uzyskają poparcie dla swojego projektu co najmniej pięciu mieszkańców miasta (bez względu na wiek), przy czym muszą to być inne osoby niż  autor/autorzy projektu.
 • Projektów nie mogą składać organizacje, stowarzyszenia, instytucje itp. 
 • Ocenę zgłoszonych projektów przeprowadzi komisja powołana przez Burmistrza Miasta Jarosławia.
 • Dwa dodatkowe etapy w harmonogramie - składanie i rozpatrywanie odwołań dot. projektów niedopuszczonych do głosowania.

 

WAŻNE! W kategoriach A i B można zgłaszać projekty wyłącznie o charakterze inwestycyjnym lub remontowym planowane na terenach będących własnością Gminy Miejskiej Jarosław, natomiast w kategorii C - obok zadań remontowo-inwestycyjnych dodatkowo także tzw. zadania „miękkie" czyli np. wydarzenia, akcje, działania aktywizacyjne, rekreacyjne czy edukacyjne, dla różnych odbiorców, od dzieci do seniorów.

Gdzie widać efekty budżetu obywatelskiego?

W wielu miejscach naszego miasta obserwujemy zmiany, choć nie zawsze łączymy je z budżetem obywatelskim. Przykładem jest przestronny plac zabaw w Ogrodzie Jordanowskim przy parku miejskim, ogród na skarpie przy kolegiacie, kreatywna strefa gier w Alei Kasztanowej, czy zorganizowane imprezy m.in. Bieg Malucha, Gala MMA, Międzyszkolna Liga Robotyki, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzików im. T. Kościuszki. Nie wszyscy z korzystających ze stadionu JKS wiedzą, że jego remont i obecny stan to również wynik projektów obywatelskich.


Nie przegapmy okazji! Wspólnie zadecydujmy o tym, co zostanie zbudowane, wyremontowane czy zorganizowane w przyszłym roku w naszym mieście czy dzielnicy! Każdy może sam lub w grupie, przygotować i zgłosić do urzędu projekt dotyczący sprawy istotnej dla jakiegoś kręgu mieszkańców. Ważne jest też, by potem jak najliczniej głosować i popierać zgłoszone projekty. Przeznaczmy wspólnie milion złotych na rzeczywiste i ważne potrzeby jarosławian, które wzbogacą życie nasze i naszego miasta!

Projekty można składać do najbliższego piątku, 24 maja. Lista wszystkich pomysłów (zanim zostaną poddane weryfikacji) zostanie opublikowana do 28 maja br., a we wrześniu ruszy głosowanie!

Więcej informacji o BO - TUTAJ Zapraszamy!

 

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.05.2019 | aktualizacja 28.05.2019 08:59)
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Bayala i ostatni smok - 2D
  9,10,12,14,15 Lipca
  godzina: 13.30
 • Wiking i magiczny miecz 2D
  10,12,14,15 17,19,21,22,23 Lipca
  godzina: 16.00