Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Samorządowcy świętowali w Gdańsku 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r.

Ponad 350 samorządowców wzięło udział w odbywających się 3 i 4 czerwca w Gdańsku wydarzeniach związanych ze Świętem Wolności i Solidarności. Wśród nich był również burmistrz Waldemar Paluch.
3 czerwca w gdańskiej Bazylice Mariackiej odmówiono modlitwę ekumeniczną z podziękowaniem za 30 lat wolności. Tego samego dnia z udziałem samorządowców odbyła się sesja „Samorządna Rzeczpospolita" , podczas której podpisano Deklarację Partnerstwa pomiędzy samorządem a organizacjami społecznymi. Z kolei w debacie poświęconej pamięci Pawła Adamowicza „Samorządowa Europa" toczyły się rozmowy o przysżłości samorządów.

4 czerwca rano delegacja samorządowców złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców przed gdańską stocznią, później na scenie przed budynkiem Europejskiego Centrum Solidarności zgromadzeni mieszkańcy Gdańska, politycy, dawni członkowie OKP, ludzie kultury i samorządowcy z całej Polski odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego". Następnie odbyła się uroczystość proklamacji Deklaracji Wolności i Solidarności. Krystyna Janda odczytała Gdańską Deklarację Wolności i Solidarności, a wszystkie chętne osoby obecne na uroczystości złożyły swoje podpisy na dokumencie. Poparcie dla dokumentu można śledzić TUTAJ

Najważniejszą samorządową imprezą była debata 4 czerwca „Samorządna Rzeczpospolita", podczas której zaprezentowano 21 tez (w załączeniu poniżej), które po konsultacjach mają zamienić się w konkretne projekty ustaw dotyczących JST. Wszelkie uwagi można wysyłać na adres mailowy , pod którym zbierane będą wszelkie kwestie dot. tego dokumentu.

Oprócz samorządowej sesji we wtorek miał miejsce na Długim Targu w Gdańsku wiec, w którym licznie wzięli udział samorządowcy z flagami miast i ZMP.
Źródło: newsletter Związku Miast Polskich
Kancelaria Burmistrza Miasta
(07.06.2019 | aktualizacja 07.06.2019 15:41)
Fot. archiwum Związku Miast Polskich
Fot. archiwum Związku Miast Polskich
Fot. archiwum Związku Miast Polskich
Fot. archiwum Związku Miast Polskich
Fot. archiwum Związku Miast Polskich
Fot. archiwum Związku Miast Polskich
Archiwum