Aktualności / wydarzenia

Medalowe ostatki Kolpinga

Tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpinga mocnym akcentem zakończyli starty indywidualne w tym sezonie. Brązowy medal podczas mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej wywalczył Szymon Flaumenhaft. Najcenniejsze krążki zdobyli także Dawid Jadam i Szymon Brud, którzy zdeklasowali rywali podczas Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego.

W Krakowie rywalizowały najzdolniejsze żaczki i żacy. Wśród nich znalazło się trio z PKS-u Kolping Jarosław: Szymon Flaumenhaft, Natalia Maciałek oraz Alan Zieliński. Ten pierwszy zakończył turniej gry podwójnej mistrzostw Polski z brązowym medalem (wspólnie z Krzysztofem Wnękiem ulegli w półfinale Samuelowi Michnie i Wiktorowi Ptakowi 1:3).

- Przyjemnie kończymy starty naszych zawodników w tym sezonie. Każdy medal i każdy puchar to nagroda dla zawodnika za ciężką pracę podczas treningów oraz dla trenerów, którzy szkolą naszą młodzież. Gratuluję Szymonowi tego medalu i oby tak dalej - powiedział menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Flaumenhaft i Maciałek dotarli w singlu do 1/8 finału, a Zieliński zajął 49. miejsce. W deblu Maciałek (wspólnie z Julią Borowską) zajęła 5. pozycję, a Zieliński - 17. (razem z Aleksandrem Pilchem).

Świetny występ zanotowali Dawid Jadam i Szymon Brud. Eksportowy duet Kolpinga zdobył kolejno: złoty i srebrny medal podczas Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego w Łańcucie w kategorii do 13 lat. W finale, w bratobójczym spotkaniu triumfował Jadam 3:0 (11:9, 11:3, 11:5).