Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Piknik rowerowy „Jarosław na dwóch kółkach”

Za nami kolejna impreza w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, która potwierdziła, że zrewitalizowany obiekt jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Miniona niedziela przyciągnęła fanów dwóch kółek - szczególnie tych najmłodszych. Organizatorem pikniku pn. „Jarosław na dwóch kółkach” było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami, odblaski i kamizelki z logiem programu „Bezpieczny Jarosław”, pokazy rowerowe, zumba, warsztaty zielarskie, degustacje zielonych przekąsek czy animacje. Atrakcji było znacznie więcej dzięki licznym partnerom. Uczestników pikniku odwiedził zastępca burmistrza Dariusz Tracz.

Fotorelacja - FACEBOOK

Uczestnicy pikniku  mieli okazję rodzinnie i aktywnie spędzić minioną niedzielę w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, wziąć udział w licznych konkursach rowerowych, dowiedzieć się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Konkurencje przygotowane przez Wojewódzką Komendę Policji w Rzeszowie, ekipę sklepu Pilatus oraz Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia - głównego organizatora, cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że impreza zakończyła się godzinę później niż planowano. - Najmłodsza kategoria uczestników  i dodana kategoria seniorzy 50+ ucieszyła nas najbardziej - mówi Iwona Skrzypska odpowiedzialna za konkurencje rowerowe. 

Z okazji pikniku została przygotowana specjalna piosenka „Rowerem przez park" (słowa: Grażyna Stopa, muzyka i aranżacja: Waldemar Wałecki), która tak bardzo przypadła do gustu uczestnikom, że organizatorzy postanowili ją rozpowszechnić w szkołach i przedszkolach. Jesienią będzie można ją ponownie usłyszeć podczas X Rajdu Rowerowego Szlakiem Dawnej Twierdzy Przemyśl organizowanego przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Rejon Jarosławski Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 

- Mamy nadzieję, że piosenka  będzie chętnie śpiewana nie tylko przez rowerzystów, ale wzbogaci repertuar śpiewnika jarosławskiego - komentuje Teresa Krasnowska, prezes JSOiPZ.

Duże zainteresowanie wzbudził występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10, pod kierunkiem Beaty Składan. Przygotowany program artystyczny skradł serca odwiedzających park oraz zachęcił do wspólnej zabawy. Z kolei dla tych, którzy nie skorzystali z treningu zumby podczas „Poranka dla zdrowia" (25 maja), trenerka Paulina Laska z Przeworska ponownie zaprosiła na niedzielny, plenerowy trening właśnie w parku. Dorośli i dzieci przez godzinę ćwiczyli dla zdrowia. 

Swoje stoiska na pikniku prezentowali: Nadleśnictwo Jarosław, Program  „Bezpieczny Jarosław", Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Stowarzyszenie Jarosławskie Amazonki. Dzięki pracy wolontariuszy Lokalnego Centrum Wolontariatu dzieci miały pięknie pomalowane buzie, mogły bawić się bańkami mydlanymi i zagrać w gry planszowe. Nie zabrakło atrakcji w postaci malowania na wielkiej powierzchni przeźroczystej folii, między pniami drzew, a do pracy nad wspólnym obrazem zagrzewała Irena Frankiewicz z MP nr 9.

Były także wyroby zielarskie: sok z kwiatu bzu czarnego, konfitura z róży aromantycznej, mieszanka do kąpieli z sosny i soli himalajskiej oraz ręcznie robione mydła ekologiczne z Gorajca. Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących - szkoła z krajowym certyfikatem „Szkoły Promującej Zdrowie" przygotowała poczęstunek smoothie z truskawek i szpinaku. 600 porcji tego specjału dosłownie zjedzono w mgnieniu oka. Powodzeniem cieszyła się też najlepsza, bo chłodna i czysta woda oraz losy loterii fantowej, nad którą czuwała Agnieszka Nowak z SP nr 11.

Na finał podziękowania partnerom oraz nagrody, medale i puchary zwycięzcom konkurencji rowerowych wręczył zastępca burmistrza Dariusz Tracz.

Znakiem rozpoznawczym i pamiątką pikniku były kubki z logotypem „Jarosław na dwóch kółkach", plakat i podziękowanie zaprojektowane przez Piotra Majchra - ucznia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

- Serdecznie dziękujemy naszym licznym partnerom i sponsorom: Szkole Podstawowej nr 7, Miejskiemu Przedszkolu nr 12, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Jarosławskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp z o.o., Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, „Bezpiecznemu Jarosławiowi", Zespołowi Szkół Plastycznych, Centrum Ratownictwa Medycznego, firmy Grafix i Team Szyldy Sroka&Gliwa, Kwiaciarnii KAMELIA, Firmie SAWICKI oraz Michałowi Kornaflowi oraz Tomaszowi Półtorak - podsumowuje Teresa Krasnowska, prezes JSOiPZ.

***

Impreza została zorganizowana w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Jarosław w ramach zadania publicznego „Popularyzacja turystyki rowerowej w społeczności lokalnej Jarosławia".

Więcej zdjęć na www.jsoipz.pl

 

Na podstawie informacji PSSE w Jarosławiu.

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.06.2019 | aktualizacja 13.06.2019 08:08)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Wrzesień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30