Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dni Jarosławia 2019 za nami!

Za nami weekend pełen atrakcji. W tym roku podczas Dni Jarosławia mieszkańcy naszego miasta bawili się w rytmach rocka z Michałem Szpakiem i Agnieszką Chylińską, na najmłodszych czekały liczne zabawy oraz atrakcje, a w międzyczasie można było skorzystać z oferty strefy street food.

 

Dni Jarosławia to jedno z największych wydarzeń plenerowych w roku. Rodzinny park rozrywki, strefa Street Food, zajęcia animacyjne z klauniakami i superbohaterami, pokaz tańca Dance Center, pokaz walki z mieczem Seimeikan Wschodniej Grupy Seimeido Polska, warsztat pszczelarza oraz V Zlot Motocyklowy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie organizatorzy - Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz współorganizatorzy przygotowali z myślą o mieszkańcach naszego miasta.

Koncertowy weekend czerwcowy rozpoczął się w sobotę 29 czerwca m.in. występem wokalistów Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej oraz koncertem zespołu MUS! Gwiazdą wieczoru był MICHAŁ SZPAK. Sobotnie imprezowanie zakończyła zabawa taneczna z DJ Damsonem i DJ Clausem. W niedzielę 30 czerwca usłyszeliśmy Grupę Wokalną Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i zespół COCHISE z wokalistą Pawłem Małaszyńskim. Gwiazdą tego dnia była AGNIESZKA CHYLIŃSKA.  

W sobotę oprócz rodzinnych atrakcji na scenie odbyło się także wręczenie nagród w konkursie „Kwitnąca dzielnica 2019", który poprzedzony został akcją Polska w kwiatach", w ramach której odbyły się quizy ogrodnicze, prowadzone przez red. Witolda Czuksanowa, gospodarza programu TVP1 „Rok w ogrodzie". Podziękowania, puchary oraz kwiaty laureatom konkursów wręczył burmistrz Waldemar Paluch.

Konkurs skierowany był do siedmiu dzielnic miasta. Po zgłoszeniu chęci udziału, dla Rad Dzielnic zostały przygotowane bezpłatne sadzonki roślin jednorocznych, których część została przekazana na rynku końcem kwietnia, podczas „Dni Ogrodów i Święta Kwiatów". Pozostałe sadzonki we wskazane miejsca zgłoszonym dzielnicom dostarczyło Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Zadaniem mieszkańców było posadzenie otrzymanych roślin na wybranych przez siebie miejscach - placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach zielonych oraz ich pielęgnacja.

Do kolejnej edycji konkursu zgłosiło się sześć dzielnic: 

Dzielnica Nr 1 (przewodniczący Wiesław Strzępek) - zagospodarowanie terenu na Małym Rynku (pas oddzielający chodnik od parkingu)

Dzielnica Nr 2 (przewodniczący Zbigniew Dąbrowski) - teren przy pomniku Wenus na ul. 3 Maja

Dzielnica Nr 4 (przewodnicząca Grażyna Strzelec) - nasadzenia przy Miejskim Przedszkolu nr 4

Dzielnica Nr 5 (przewodniczący Sebastian Kogut) - teren na ul. Konfederackiej (pas przy przystanku autobusowym)

Dzielnica Nr 6 (przewodniczący Piotr Marmuźniak) - teren przy pomniku majora Władysława Koby u zbiegu ulic Krakowskiej i Cegielnianej

Dzielnica Nr 7 (przewodniczący Marcin Nazarewicz) - klomb przy Szkole Podstawowej nr 9

Oceny nasadzeń, 19 czerwca br. dokonała komisja powołana przez Burmistrza Miasta w składzie: Andrzej Makar - kierownik ds. zieleni miejskiej (JPK Sp. z o. o. w Jarosławiu), Artur Zwolski - inspektor w wydziale Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska, Agnieszka Wilczyńska-Gemra - pracownik Kancelarii Burmistrza Miasta. Była brana pod uwagę m.in. pomysłowość kompozycji, ogólny wyraz estetyczny, czy też wybór lokalizacji.

LAUREACI

I miejsce - Dzielnica nr 7 

II miejsce - Dzielnica nr 6 

III miejsce - Dzielnica 4 

Uzasadnienie:

I miejsce dla Dzielnicy nr VII zostało przyznane, jako uznanie pracy, jaką mieszkańcy i Rada Dzielnicy włożyli w powstanie dwóch kompozycji na terenie SP nr 9. Dla wszystkich członków komisji lokalizacja rabaty była trafiona, ze względu na jej widoczność dla mieszkańców dzielnicy jak również dla przypadkowo przejeżdżających osób. Kwiaty zostały pogrupowane gatunkowo oraz kolorystycznie, co stworzyło interesującą i estetyczną rabatę. Druga partia kwiatów przeznaczona do nasadzeń w donicach, została wykorzystana do ozdobienia budynku szkoły. Surfinie, osłonięte od wiatru oraz zbyt mocnego nasłonecznienia, stworzyły piękną dekorację dla całego budynku szkoły.  

 

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(01.07.2019 | aktualizacja 02.07.2019 08:30)
Fot. CKiP (7)
Fot. Małgorzata Młynarska (2)
Fot. CKiP (4)
Fot. Małgorzata Młynarska
Fot. CKiP
Fot. Małgorzata Młynarska (21)
Fot. CKiP (13)
Archiwum
Listopad 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30