Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Kolejne sukcesy jarosławskich łuczniczek!

W dniach 19-21 lipca br. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Zawody miały miejsce w Gorzowie Wielkopolskim i wzięło w nich udział 128 zakwalifikowanych wcześniej zawodniczek i zawodników, pasjonatów tej niezwykłej dyscypliny sportu.

Jarosławski klub reprezentowała piątka zawodników - Sylwia Zając, Weronika Macina, Natalia Babiak, Anna Sus i Dawid Nowak. Opiekę trenerską nad nimi sprawuje od wielu lat Wiesław Kutyła, a od roku trenera wspiera Pawel Dernoga.  Złoty medal w konkurencji drużynowej OOM dziewczyn wywalczyły startujące w drużynie wojewódzkiej zawodniczki UKS Tramp: Sylwia Zając,  Natalia Babiak, Weronika Macina oraz Katarzyna Kozioł z ŁUKS Jedlicze.

W tej samej kategorii, indywidualnie brązowy medal wywalczyła Sylwia Zając. Na 8 miejscu uplasowała się druga z zawodniczek Natalia Babiak. Niesamowity start w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych odnotowała Sylwia Zając, która na poszczególnych dystansach wywalczyła dwa złote medale, jeden srebrny oraz jeden brązowy, osiągając przy tym najwyższy wynik kwalifikacji przekraczający 1300 punktów.

W klasyfikacji klubowej jarosławski klub wywalczył 4 miejsce, a województwo podkarpackie uplasowało sie na wysokim, 3 miejscu.

Serdecznie gratulujemy całej ekipie życząc dalszych sukcesów!

Zdjęcia i tekst: Wiesław Kutyła, UKS TRAMP Jarosław