Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rekordowa „Ulica zdrowia”

W tym miesiącu z bezpłatnej akcji skorzystało 746 osób, 28 oddało krew. Dołączyli do nas też nowi partnerzy: Ogólnopolski Program Badań Przesiewowych w kierunku HCV oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Dzięki temu poza dotychczasowymi badaniami, możliwe były konsultacje z Markiem Mrozem - klasyfikatorem grzybów oraz wykonanie testu na HCV, który pozwala wykryć zakażenie powodujące wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Największym jak dotąd zainteresowaniem cieszyła się wrześniowa „Ulica zdrowia". We wtorek z bezpłatnych badań medycznych, realizowanych w ramach programu „Bezpieczny Jarosław", skorzystało 746 osób, a 28 podzieliło się najcenniejszym płynem w mobilnym punkcie poboru krwi na rynku. Tym razem w ofercie pojawiły się nowe badania oraz konsultacje. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV wykonali ponad 200 testów ułatwiających wykrycie zakażenia powodującego wirusowe zapalenie wątroby typu C. Warto pamiętać, że podczas wieloletniego, często bezobjawowego przebiegu zapalenia wątroby, w organizmie chorego dokonują̨ się wyniszczające zmiany, a sam chory - nieświadomy swojej infekcji - może być źródłem nowych zakażeń. Jedyną możliwością uniknięcia następstw obecności wirusa HCV w organizmie jest jego wczesna diagnostyka. Więcej informacji na stronie www.testnahcv.com.pl

Dzięki inicjatywie naszego stałego partnera - Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu, w  ofercie były także konsultacje z Markiem Mrozem - klasyfikatorem grzybów z WSSE w Rzeszowie, który udzielał informacji jak prawidło przygotować się do grzybobrania. 

Jak zawsze były z nami Jarosławskie Amazonki oraz specjaliści wykonujący badania: stóp, słuchu, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy. Regularnie odwiedza nas też mobilny punk poboru krwi, w którym przez cały rok (co miesiąc) możemy wspierać Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Łącznie od kwietnia „Ulicę zdrowia" odwiedziło już ponad 2400 osób, a 133 oddało krew. Ostatni w tym roku termin - 1 października. Do końca roku wizyta krwiobusa (5 listopada, 3 grudnia).  Zapraszamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(04.09.2019 | aktualizacja 05.09.2019 13:20)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Styczeń 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12