Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wizyta w partnerskim mieście Vyškov

Na zaproszenie burmistrza miasta Vyškov Karla Jurka, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Wiesław Pirożek, gościł w mieście partnerskim w Czechach. Podczas wizyty burmistrz spotkał się z władzami partnerskiego Vyškova oraz z delegacjami z Niemiec oraz Chorwacji.

Burmistrz miasta Vyškov Karl Jurka wraz z czterema zastępcami przywitał w miejskim ratuszu gości z miast partnerskich: z Jarosławia, Döbeln z Niemiec i Virovitica z Chorwacji. Vyškov z każdym z miast współpracuje na innej płaszczyźnie. W przypadku miasta Jarosław, naprzemiennie organizowane są obozy letnie dla młodzieży. Spotkanie było okazją do rozmów o współpracy i wymianie doświadczeń, m.in. z zakresu gospodarki, kultury i edukacji.

W programie trzydniowego pobytu był udział w Dniach Dziedzictwa Europejskiego, zwiedzanie miasta oraz najciekawszych atrakcji w okolicy: Velehrad na Morawach - znajdującą się w nim bazylikę, będącą najważniejszym miejscem pielgrzymkowym w Republice Czeskiej, zamku Buchlov - jednego z najstarszych zamków w Czechach, a także Skansenu Archeologicznego Modrá.

Zastępca burmistrza Wiesław Pirożek podczas oficjalnego otwarcia Dni Dziedzictwa Europejskiego powiedział; wizyta w Waszym gościnnym mieście i to spotkanie, to dla nas jak zawsze ogromna przyjemność. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia wspaniałych chwil w zacnym gronie partnerów i przyjaciół. Nasze spotkania, to też za każdym razem, niezwykle rozwijające i inspirujące doświadczenia, które pozwalają nam lepiej służyć naszemu miastu i mieszkańcom. Dobra współpraca partnerska, a za taką uważam tę łączącą Jarosław i Vyškov, może przynieść wiele korzyści dla społeczności lokalnej i gminy. Spotkania ludzi z rożnych stron Europy dają możliwość wspólnego rozwiązywania problemów, wymiany poglądów i doświadczeń.

 

Agnieszka Wilczyńska-Gemra
Kancelaria Burmistrza Miasta
(09.09.2019 | aktualizacja 10.09.2019 10:58)
Fot. Michal Koci
Fot. Michal Koci
Fot. Agnieszka Wilczyńska-Gemra
Fot. Agnieszka Wilczyńska-Gemra
Archiwum
Styczeń 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12