Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

27. Maraton Kajakowy Rzeką San przeszedł do historii

14 września br. z Wyszatyc wystartował XXVII Maraton Kajakowy Rzeką San. O trofeum zwycięzcy walczyło 18 osad, które miały do pokonania blisko 34-kilometrową, malowniczą trasę z Przemyśla do Jarosławia.

Zakończył się XXVII Maraton Kajakowy rzeką San. W sobotę (14 września) zawodnicy mieli do przepłynięcia 34-kilometrową trasę z Wyszatyc (prom) z metą przy moście drogowym w Jarosławiu. W tegorocznym maratonie wzięło udział 18 osad (36 osób m.in. z Rzeszowa, Przemyśla, Zaczernia, Wiązownicy, Ostrowa, Zgody oraz Jarosławia), które pokonywały malowniczą trasę z Przemyśla do Jarosławia na kajakach turystycznych, w trzech kategoriach: K- 1 mężczyzn, K- 2 mieszane, K- 2 mężczyzn. Choć trasa maratonu była trudna techniczne z powodu niskiego stanu wody oraz przeciwnego wiatru, wszyscy dopłynęli do celu w dobrych humorach.

Kajaki wystartowały z Wyszatyc o godz. 10.20. Jako pierwsza na linię mety przepłynęła osada K-2 mieszana (mix) o godz. 13.40 (w 3 godz. 20 min.) Gabriela Jaremko i Rafał Świderski (duet z Jarosławia). Ze stratą ośmiu minut do pierwszej osady na mecie zameldował się Artur Jagiełłowicz z Jarosławia (K-1 mężczyzn) z czasem 3 godz. 28 min. Najlepsza dwójka męska (K-2) Krzysztof Podolak i Adam Przewrocki (Zgoda-Jarosław) osiągnęła metę po 3 godz. i 42 min. Osadom, które na mecie zajęły trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach (oraz pozostali uczestnicy) puchary, statuetki i sprzęt sportowy ufundowany przez Burmistrza Miasta Jarosławia wręczyli zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz dyrektor MOSIR Jacek Stalski.

Organizatorzy postanowili również wyróżnić upominkami najmłodszego uczestnika maratonu - Filipa Łoboza z Ostrowa, a także weterana zawodów - Eugeniusza Jasiewicza ze Zgody.

Po maratonie na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek i napoje.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników na całej  trasie maratonu czuwali ratownicy wodni jarosławskiego MOSiR, którzy zabezpieczali również (zawsze niebezpieczny) odcinek trasy pod „mostem kolejowym" na Zgodzie. Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miasta - Wydział Oświaty oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Dietziusa w Jarosławiu.

Wszystkim uczestnikom maratonu dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość i walkę fair play oraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Klasyfikacje końcowe w poszczególnych kategoriach:

K - 1 mężczyzn:      

I miejsce - Artur Jagiełłowicz (Jarosław)
II miejsce
- Paweł Śmiech (Jarosław)
III miejsce
- Tomasz Dawidowicz (Przemyśl)

K -2 mieszane - Mix

I miejsce - Gabriela Jaremko/Rafał Świderski (Jarosław)
II miejsce
- Kamila Płóciennik/Paweł Płóciennik (Przemyśl)
III miejsce
- Maria Ochab/Jacek Ochab (Wiązownica)

K- 2 mężczyzn

I miejsce - Krzysztof Podolak/Adam Przewrocki (Zgoda/Jarosław)
II miejsce
- Krzysztof Sanakiewicz/Witold Staroń (Jarosław)
III miejsce
- Andrzej Wilk/Andrzej Karaś (Jarosław)  

Marek Piotrowski, Wydział Oświaty

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(16.09.2019 | aktualizacja 19.09.2019 08:09)
Fot. Robert Piwowar
Archiwum
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30