Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Tak się bawili seniorzy w parku miejskim

Na koniec lata i u progu jesieni jarosławscy seniorzy świętowali swój dzień, zorganizowany po raz pierwszy w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Każdy kto w sobotę (21.09) wybrał się do parku miejskiego był serdecznie witany i zapraszany przez seniorów do wspólnej zabawy z atrakcjami sportowymi, poradami specjalistów, bezpłatnymi badaniami, występami artystycznymi i wieczorną potańcówką. Pierwszy Jarosławski Dzień Seniora otworzyli oficjalnie: burmistrz miasta Waldemar Paluch, Marian Janusz - przewodniczący Jarosławskiej Rady Seniorów oraz Tomasz Wywrót - dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Za nami pierwszy Jarosławski Dzień Seniora - impreza plenerowa, która w minioną sobotę (21.09) przyciągnęła do parku miejskiego liczne grono mieszkańców. Słoneczna pogoda sprzyjała rodzinnej zabawie, występom, prezentacjom i aktywnościom sportowym.

Imprezę oficjalnie otworzyli: burmistrz miasta Waldemar Paluch, Marian Janusz - przewodniczący Jarosławskiej Rady Seniorów oraz Tomasz Wywrót - dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

- Jak widać taki dzień jest bardzo potrzebny, aby mogli Państwo się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, skorzystać z przygotowanych atrakcji - mówił burmistrz. Przekazał też kilka ważnych informacji dotyczących m.in. pierwszego etapu zmian w komunikacji miejskiej polegających na zwiększeniu kursów autobusów i dostosowaniu tras do potrzeb mieszkańców. Zachęcił również do korzystania z Jarosławskiej Karty Seniora oraz do udziału w akcji „Koperta Życia" - czyli  do umieszczenia w widocznym miejscu w domu, w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.

Burmistrz przypomniał także o funkcjonowaniu Dziennego Domu Senior+ w dzielnicy nr 7, Klubu Seniora w dzielnicy nr 2 oraz poinformował o przygotowaniach do powstania kolejnego miejsca spotkań osób starszych w dzielnicy nr 1. Efekty aktywności seniorów korzystających na co dzień z takiej oferty, mogliśmy zobaczyć podczas imprezy w parku.

Częścią wydarzenia była „aleja zdrowia", stoiska z ofertą: Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Terenowego w Jarosławiu (m.in. pomiar ciśnienia, masy ciała, słuchu), Koła Pszczelarzy, Centrum Dietetycznego Naturhouse. Było smacznie dzięki Corleone i Cafe Mobil Galeria Przedmiotu, a ucztę dla duszy przygotowali artyści: Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum", Zespół Piosenki Biesiadnej „Akademicy", uczestnicy Dziennego Domu Senior+, Kabaret Młodzi Duchem, Stowarzyszenie EM-ART oraz młodzież ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10. Jarosławskie Włóczykije zaprosiły na nordic walking, można było także sprawdzić swoje umiejętności w turnieju gry w bule - I miejsce zajęła drużyna Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków (Grzegorz Graboń, Zbigniew Dryla), drugie miejsce ekipa DAF 09 (Marian Janusz z wnukiem Igorem), a trzecie miejsce zespół Keczup i Musztarda.

Pomysłodawcami Jarosławskiego Dnia Seniora byli: Marian Janusz, Teresa Pysz i Edward Tokarski. Imprezę zorganizowało Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Jarosławia.  

Więcej zdjęć na FACEBOOK

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.09.2019 | aktualizacja 26.09.2019 09:23)
Fot. M. Młynarska
Fot. Aleksandra Toczek-Borysiuk, CKiP
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29