Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Finał „Ulicy zdrowia” i wizyta dentobusa

Z początkiem października zakończenie „Ulicy zdrowia"! Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław" przyciągnęło od kwietnia ponad 2400 osób. Nie zawiedli też krwiodawcy. 1 października (wtorek) po raz ostatni w tym roku będzie można bezpłatnie skontrolować stan zdrowia oraz wykonać test na HCV. Nowością będzie wizyta dentobusa przy SP nr 4. W listopadzie i grudniu zapraszamy jeszcze do mobilnego punktu poboru krwi.
Fot. M. Młynarska
Fot. www.rzeszow.uw.gov.pl

Przed nami siódmy termin „Ulicy zdrowia" - bezpłatnej akcji realizowanej od kilku lat w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". Dzięki współpracy Urzędu Miasta z ośrodkami medycznymi, co miesiąc na ul. Grodzkiej możliwe jest wykonywanie podstawowych badań oraz skorzystanie z porad specjalistów.

1 października kończymy akcję, która co miesiąc od kwietnia br. oferuje standardowy pakiet skierowany do wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców miasta. Badania wykonywane są na ul. Grodzkiej w godz. 9.00-12.00. Tradycyjnie w tym czasie na rynku odbywa się pobór krwi w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

1 października (podobnie jak we wrześniu), oprócz standardowych badań, oferujemy możliwość wykonania testu na HCV, który ułatwia wykrycie zakażenia powodującego wirusowe zapalenie wątroby typu C. Więcej informacji znajduje się w załączniku. Badanie będzie można wykonać nie tylko na ul. Grodzkiej w godz. 9.00-12.00, ale również w budynku Ratusza (parter, pokój nr 1), w godz. 12.00-15.00.

Nowością podczas październikowej akcji będzie wizyta dentobusa - mobilnego gabinetu stomatologiczny dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.  Dentobus jest profesjonalnym i nowoczesnym, w pełni wyposażonym gabinetem zabiegowym, który dysponuje m.in. sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem do badania RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Poza leczeniem, możliwe są wizyty adaptacyjne dotyczące pierwszych wizyt małych dzieci, nauka prawidłowej higieny jamy ustnej, lakierowanie zębów czy badania kontrolne. Więcej TUTAJ.

Jutro w godz. 9.00-12.00 będą mogli z niego skorzystać w pierwszej kolejności uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 (ul. Żeromskiego 4), ponieważ mobilny gabinet będzie stacjonował przy tej placówce. Z oferty Centrum Medycznego LUX MED realizowanej w ramach ogólnopolskiego programu walki z próchnicą, mogą skorzystać również inne dzieci. Warunkiem jest wypełnienie przez rodzica oświadczenia, którego wzór można pobrać z załącznika.

2 października dentobus będzie stacjonował przy Szkole Podstawowej nr 10 (os. Słoneczne 1a), a 3 października przy Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Traugutta 15).

Na zakończenie tegorocznej edycji w sali narad Ratusza planowane jest też spotkanie z przedstawicielami ośrodków medycznych, dzięki którym możliwa była realizacja przedsięwzięcia. Zostaną podsumowane działania podejmowane przez ostatnie kilka miesięcy.

Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko 2420 osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone we wrześniu (746). Serdecznie zapraszamy!
Mimo, że akcja kończy się w październiku, to jeszcze w listopadzie i grudniu zachęcamy do wsparcia  RCKiK w mobilnym punkcie poboru krwi na rynku.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.09.2019 | aktualizacja 30.09.2019 13:28)
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29