Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Finał „Ulicy zdrowia”. Dziękujemy za współpracę!

Październikowe (1.10) bezpłatne badania medyczne zakończyły tegoroczną edycję akcji „Ulica zdrowia". Przedsięwzięcie realizowane od kwietnia cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, przez siedem miesięcy punkty na ul. Grodzkiej odwiedziło ponad 2900 osób, a 150 oddało krew. Dziękujemy!
Za nami siódmy termin „Ulicy zdrowia". 1 października z bezpłatnych badań skorzystało 511 osób, nie zawiedli też krwiodawcy. Najcenniejszym płynem w mobilnym punkcie poboru krwi na rynku podzieliło się 17 osób. Krwiobus odwiedzi nas jeszcze w listopadzie i grudniu.

W ramach bezpłatnej akcji co miesiąc w ofercie znajdował się standardowy pakiet skierowany do wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców miasta. Badania słuchu, stóp, poziomu glukozy, czy ciśnienia tętniczego krwi wykonywali specjaliści medyczni i lekarze. Prowadzono też porady m.in. dietetyczne i pielęgniarskie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacje o szkodliwym działaniu alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych oraz konsultacje z klasyfikatorem grzybów, dostępny był również punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki". Podczas dwóch ostatnich terminów akcji oferta została poszerzona o wykonanie testu na HCV, który ułatwia wykrycie zakażenia powodującego wirusowe zapalenie wątroby typu C. Na finał akcji nowością była wizyta dentobusa - mobilnego gabinetu stomatologiczny dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wczoraj zaparkował przy SP nr 4, dzisiaj dostępny jest przy SP nr 10, a jutro będzie przy SP nr 5. Z oferty Centrum Medycznego LUX MED realizowanej w ramach ogólnopolskiego programu walki z próchnicą, mogą skorzystać również inne dzieci. Warunkiem jest wypełnienie przez rodzica oświadczenia, którego wzór można pobrać z załącznika.

Przez siedem miesięcy z bezpłatnych badań skorzystało 2930 osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone we wrześniu (746 osób).

1 października zostało również zorganizowane spotkanie z przedstawicielami tegorocznych partnerów, podsumowujące wspólne działania. Zastępca burmistrza miasta Wiesław Pirożek w sali narad Ratusza podziękował wszystkim obecnym za współpracę. Razem z dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych, Lesławem Strohbachem wręczył gościom upominki oraz zaprosił do kontynuacji wspólnych działań.

- Dziękuję za współpracę, zaangażowanie, chęć do działania i niesienia pomocy innym, ponieważ tylko wtedy wiele rzeczy się udaje. „Ulica zdrowia" doskonale wpisała się w działania profilaktyczne. Z bezpłatnych porad korzysta coraz więcej mieszkańców, co oznacza, że jest takie zapotrzebowanie. Obecnie szybki dostęp do specjalistów, porad i konsultacji jest bardzo ważny, a dzięki Państwu - naszym Partnerom jest to możliwe. Raz jeszcze dziękuję i liczę na kontynuację wspólnych działań w przyszłym roku - podsumował zastępca burmistrza, Wiesław Pirożek.

 

W tegorocznej akcji „Ulica zdrowia" wspierali nas:

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie
Spółdzielnia „Rena" w Rzeszowie
Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej MARMED w Gorlicach
Stowarzyszenie „Jarosławskie Amazonki"
Europejski Instytut Podologiczny z Przemyśla
Dilab - diagnostyka medyczna ze Stalowej Woli
Narodowy Fundusz Zdrowia - punkt z Jarosławia
Ogólnopolski  Program Badań Przesiewowych w kierunku HCV

Dziękujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku! 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.10.2019 | aktualizacja 02.10.2019 15:18)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30