Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Docenione działania profilaktyczne Jarosławia

Fundacja Trzeźwy Umysł oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych doceniły aktywność profilaktyczno-edukacyjną Jarosławia w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i zwalczania narkomanii. Nasze miasto zostało uhonorowane medalem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, zaś Małgorzata Bórzyńska – pracownik Urzędu Miasta Jarosławia została zaproszona do prestiżowego grona Kapituły, jako jedna z najbardziej aktywnych pełnomocników i koordynatorów ds. profilaktyki ze wszystkich województw.

Realizacja działań profilaktycznych, które pomagają zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa czy zdrowia, w naszym mieście realizowane są z powodzeniem już od kilkunastu lat. Charakterystyczna zielona parasolka - symbol programu miejskiego „Bezpieczny Jarosław" jest doskonale znana mieszkańcom, również tym najmłodszym.

Kampanie profilaktyczno-edukacyjne z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi i zwalczania narkomanii zostały dostrzeżone przez Fundację Trzeźwy Umysł oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Miasto Jarosław zostało uhonorowane medalem „Zachowaj Trzeźwy Umysł" za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowania działań w dziedzinie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej. Doceniony został również profesjonalizm i skuteczność pracownika Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych Urzędu Miasta Jarosławia. Małgorzacie Bórzyńskiej został przyznany tytuł członka Kapituły „Trzeźwy Umysł". To prestiżowe wyróżnienie, które otrzymują najbardziej aktywni pełnomocnicy i koordynatorzy ds. profilaktyki ze wszystkich województw. Małgorzata Bórzyńska w 16-osobowym gronie kapituły, jest jedynym przedstawicielem Podkarpacia.

Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystości zorganizowanej na początku października w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Podczas wydarzenie burmistrza Waldemara Palucha reprezentował Lesław Strohbach - dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych. Ceremonia była połączona z dorocznym finałem kampanii „Trzeźwy Umysł", podczas której młodzież z całej Polski - zwycięzcy konkursów odebrali nagrody.

Więcej informacji na www.trzezwyumysl.pl

Wśród przeprowadzonych w naszym mieście kampanii profilaktyczno-edukacyjnych znajdują się:

Przeciw pijanym kierowcom
Profilaktyczna majówka
Uzależnieniom mówimy NIE
Reaguj na przemoc!"
STOP używkom
Przemoc boli
„Zachowaj Trzeźwy Umysł
Rodzina na TAK
Zdrowy przedszkolak
Uczę się żyć bez przemocy i uzależnień
Uzależnienia! To nie dla nas
Profilaktyka przez kulturę i sport

Majówka „Z uśmiechem po zdrowie"

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(29.10.2019 | aktualizacja 29.10.2019 15:04)
fot. źródło: www.trzexwyumysl.pl (4)
fot. źródło: www.trzexwyumysl.pl (4)
Lesław Strohbach - dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych z Małgorzatą Bórzyńską - pracownikiem Wydziału SO i członkiem Kapituły "Trzeźwy Umysł". | Fot.  archiwum UM
Lesław Strohbach - dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych z Małgorzatą Bórzyńską - pracownikiem Wydziału SO i członkiem Kapituły "Trzeźwy Umysł".
Fot. archiwum UM
Archiwum
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31