Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

III Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2020” w SP nr 7

10 stycznia br. już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 7 im. Stanisława Staszica odbył się Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2020”. Konkurs, który z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie, a poziom uczestników coraz bardziej zaskakuje. Pomysłowość, kreatywność, współpraca, zdrowa rywalizacja, doping, a przede wszystkim niesamowita radość i zabawa, które towarzyszyły "prezentowaniu" robotów, zdominowały piątkowe przedpołudnie w jarosławskiej siódemce.

Konkurs, zgodnie z obowiązującym regulaminem, miał na celu promowanie robotyki, dobrej zabawy, współzawodnictwa w ramach zasad gry fair play oraz wymianę doświadczeń w zakresie konstruowania i programowania robotów. Polegał na zbudowaniu, zaprogramowaniu jednego autonomicznego robota i wykonaniu dwóch zadań konkursowych, a jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stanisława Staszica w Jarosławiu.

W konkursie uczestniczyło 31 drużyn złożonych z 78 zawodników (ze SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, Sp 7, SP 9 w Jarosławiu, SP 2 w Leżajsku, Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym, SP w Połomi) i został rozegrany w kategoriach obejmujących klasy: I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Trzyosobowe drużyny pod opieką dorosłego opiekuna zaprezentowały swoje roboty w dwóch zadaniach konkursowych - sumo polegające na walce dwóch autonomicznych robotów na powierzchni ringu aż do momentu wypchnięcia jednego z robotów poza ring oraz wyścigi robotów, podczas których należało jak najszybciej pokonać zaprojektowanym robotem wyznaczoną trasę. Do klasyfikacji końcowej uwzględniane były punkty z poszczególnych konkursów. Wszystkie roboty musiały oczywiście spełniać regulaminowe wymogi, co do wagi, konstrukcji, wymiarów oraz języka programowania.

Podczas wydarzenia Maciej Polański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku oraz wieloletni organizator Ogólnopolskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów "GG Robot", wygłosił prelekcję, podczas której podzielił się z uczestnikami konkursu swoim doświadczeniem z zakresu robotyki i programowania, zachęcał do nieustannego rozwijania pasji w tym kierunku oraz zaprosił do udziału w tegorocznej edycji konkursu "GG Robot 2020".

Organizatorem konkursu był dyrektor SP nr 7 - Zenon Skrzypek oraz Anna Zielińska, nauczycielka informatyki i matematyki w SP 7.

Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Jarosławia, który również ufundował nagrody dla zwycięzców.

W skład komisji oceniającej zaprezentowane roboty oraz umiejętności weszli: Marcin Nazarewicz, Wojciech Jeliński, Piotr Misiąg, absolwenci: Mateusz Olejarz, Arkadiusz Bechta, Karolina Danicka oraz uczniowie: Krystian Ciurko oraz Szymon Baran

Organizacyjnie nad całością przedsięwzięcia czuwała, obok Anny Zielińskiej, nauczycielka - Anna Homik.

 

Wyniki III Jarosławskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2020"

W kategorii klas I - III:

1. miejsce: ROBO COM 8 Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
2. miejsce: ex aequo ROBO COM 7 Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
Jedyneczki - Szkoła Podstawowa nr 1 w Jarosławiu
3. miejsce: Dziewiąteczki - Szkoła Podstawowa nr 9 w Jarosławiu

W kategorii klas IV - VI:
1. miejsce: Masters - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu
2. miejsce: # NERF - Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
3. miejsce: Robo - Czwórka - Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu

W kategorii klas VII - VIII:
1. miejsce: Good Bot - Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku
2. miejsce: NieWiem - Zespół Szkół w Grodzisku Górnym
3. miejsce: Bez Nazwy- Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.01.2020 | aktualizacja 13.01.2020 13:01)
Fot. archiwum organizatora
Archiwum
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31