Aktualności / wydarzenia

XXXI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Eliminacje Miejskie w Jarosławiu

18 kwietnia 2008 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu odbył się Miejski Finał kolejnej Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestnikami konkursu testowo-sprawnościowego byli zwycięzcy eliminacji szkolnych, w których wzięło udział 13 szkół ( 7 szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych).

Komisja w składzie: Janusz Sieradzki, Wojciech Sosnowski, Jan Stopa, Eugeniusz Wywrot, Wojciech Jedliński, Grażyna Hajduk, Anna Antosz, Aneta Kisiel, Grzegorz Kulas, Anna Mrozowicz po przeprowadzeniu testu pisemnego i jazdy po torze przeszkód wyłoniła zwycięzców turnieju.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5 przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu (Dominik Makarowski, Łukasz Hołota, Karol Makara),

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 11 im. A. Mickiewicza w Jarosławiu,

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej w Jarosławiu.

W kategorii  szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęło Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej w Jarosławiu

(Władysław Dąbrowski, Maciej Kostka, Tomasz Wołoszyn),

II miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1 Im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu,

III miejsce zajęło Gimnazjum Nr 5 przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali gadżety rowerowe a drużyny szkół które zajęły I miejsca otrzymały także plecaki turystyczne i zakwalifikowały się do Eliminacji Powiatowych Turnieju BRD.

Organizatorami turnieju byli: Jarosławski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosławia.

Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(24.04.2008 | aktualizacja 24.04.2008 08:43)
Filomena Górecka – Bedla dyrektor SP 4 otwiera Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym | Fot.  Grzegorz Kulas