Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Świetna gra Kolpingu Frac! Zespół z Jarosławia liderem LOTTO Superligi!

Początek lutego jest bardzo udany dla tenisistów stołowych Kolpingu Frac Jarosław. Zespół z Podkarpacia w pierwszej połowie drugiego miesiąca 2020 roku wygrał trzy spotkania i został samodzielnym liderem LOTTO Superligi.

Luty jarosławianie rozpoczęli od pokonania obrońców mistrzowskiego tytułu - Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:1.

"Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Pierwotnie miał nas wzmocnić w Grodzisku Mazowieckim Cheng Jingqi, jednak przez szalejący w Chinach koronawirus nie mógł przylecieć do Polski" - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer jarosławskiego zespołu.

Pod nieobecność Cheng Jingqi, ciężar rywalizacji z zawodnikami Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, wziął na swoje barki inny z Azjatów w składzie Kolpingu Frac - Han Qiyao. Chińczyk w hali przy ulicy Westfala zaprezentował się kapitalnie, pokonując najpierw Miłosza Redzimskiego 3:2, a następnie Panagiotisa Gionisa 2:0. Temu drugiemu Han zrewanżował się za porażkę w pierwszej rundzie w jarosławskiej hali 0:3.

Kilka dni później Kolping Frac ograł innego z kandydatów do wygrania LOTTO Superligi. Tym razem przed własną publicznością drużyna Kamila Dziukiewicza wygrała z Dekorglassem Działdowo 3:0. Mecz znakomicie dla gospodarzy otworzył Kou Lei, który w trzech setach uporał się z Jiri Vrablikiem. Kilkanaście minut później świetny spektakl przy stole stworzyli Daniel Górak i defensywnie grający Wang Yang. Po pieciosetowym boju lepszy okazał się podopieczny Kamila Dziukiewicza. Triumf Kolpingu Frac w hitowym starciu z Dekorglassem przypieczętował Han Qiyao. Chińczyk w barwach zespołu z Podkarpacia pokonał Japończyka Taku Takakiwę 3:1.

Na zakończenie maratonu zespół z Podkarpacia nie dał szans walczącemu o utrzymanie w lidze zespołowi Poltarex Pogoni Lębork. Po nieco ponad 80. minutach, zespół Kamila Dziukiewicza zwyciężył 3:0. Po jednym punkcie dla ekipy z Podkarpacia w niedzielnym meczu wywalczyli Kou Lei, Han Qiyao i Daniel Górak.

Po 16. kolejkach Kolping Frac Jarosław jest samodzielnym liderem LOTTO Superligi. Jarosławianie mają na swoim koncie 43. punkty i o dwa "oczka" wyprzedzają w tabeli Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Do zakończenia fazy zasadniczej LOTTO Superligi pozostało już tylko sześć kolejek. Najbliższe spotkanie Kolping Frac rozegra 24 lutego we własnej hali z AZS AWFiS Baltą Gdańsk. Dzień później podopieczni Kamila Dziukiewicza także u siebie zmierzą się z 3S Polonią Bytom.

W przerwie w rozgrywkach LOTTO Superligi, Jarosław będzie gospodarzem 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek. Turniej ten odbędzie się w dniach 21-23. lutego.