Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Sportowe podsumowanie roku 2019 przez UKS „TRAMP”

Uczniowski Klub Sportowy już po raz kolejny pokazał, zamykając rok 2019, że jest klubem osiągającym ogromne sukcesy, nie tylko w skali województwa, ale przede wszystkim kraju. Podsumowanie roku z licznymi sukcesami zawodników, pod czujnym okiem trenerów Wiesława Kutyły oraz Pawła Dernogi, świadczy jednoznacznie o potrzebie działania sekcji łuczniczej na naszym terenie, a przede wszystkim potrzebie nieustannego rozwijania klubu.

Rezultat końcowy sportowego podsumowania 2019 roku pokazuje, że kierunek, jaki obrał UKS „TRAMP", przygotowując swoich zawodników na różne zawody łucznicze jest słuszny, a szczytowa, sportowa forma zawodników została potwierdzona ich życiowymi rekordami w strzelaniu i zajmowaniu wysokich lokat w różnych klasyfikacjach wiekowych.

Pierwszy kwartał 2019 roku zdominowany został przez halowe mistrzostwa, najpierw w Głuchołazach, a potem w Wilkowicach.

Podczas Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w Głuchołazach w dniach 16-17 marca 2019 r. zespół dziewczyn w składzie Urszula Kutyła, Gabriela Dziak oraz Wiktoria Krupa zajął 2. miejsce rozsławiając klub pośród 200 zawodniczek i zawodników mistrzostw. Marcowy weekend należał również do pozostałych zawodników UKS TRAMP, których klasyfikacja osiągnięć przedstawiała się następująco: Urszula Kutyła - 5. miejsce, Gabriela Dziak - 10. miejsce, Wiktoria Krupa - 21. miejsce oraz Wiktor Kutyła - 24. miejsce.

Kolejne sukcesy klubu pojawiły się w kolejny weekend marcowy (23-24 marca) podczas XXXIV Halowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz XII Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Wilkowicach. Wtedy klub zdobył 1. miejsce w zespole mikst, osiągnięte przez drużynę w składzie Agata Osuch oraz Ryszard Topolnicki oraz 3. miejsce zespołu dziewczyn w składzie Agata Osuch, Joanna Gilowska, Julia Cackowska oraz Natalia Marcinkiewicz. W klasyfikacji indywidualnej duży sukces osiągnęła Agata Osuch zajmując 14. miejsce oraz Ryszard Topolnicki - 16. miejsce. Sukces niezwykle ogromny, podkreślający wysoki poziom zawodniczek i zawodników UKS TRAMP, zwłaszcza, że w Wilkowicach swoje umiejętności w łucznictwie zaprezentowało ponad 200 zawodników z 40 klubów w całej Polsce.

Ogromny sukces pojawił się również pod koniec marca ubiegłego roku (30-31.03.), kiedy to w Zgierzu podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie, juniorki młodsze wracając z medalami i tytułami wywalczyły drużynowo tytuł Halowych Mistrzyń Polski na 2019 rok. Zespół dziewczyn w składzie Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina i Anna Sus zaprezentował się również bardzo dobrze w kwalifikacjach zajmując 1. miejsce. Wówczas w klasyfikacji indywidualnej bardzo dobrze pokazała się Sylwia Zając, która z kolei wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Po bardzo dobrym strzelaniu, wysokie 6. miejsce zajęła Natalia Babiak, Weronika Macina uplasowała się na miejscu 18, Anna Sus była 34, a Magdalena Świtalska zajęła 54. miejsce.

Po tych sukcesach, jak również sukcesach w poprzednim sezonie, Sylwia Zając została powołana do kadry Polski rozpoczynając swoją nową przygodę na szczeblu narodowym od zgrupowania Kadry Polski Juniorek

Wiosna przyniosła następne sukcesy i już w maju, w Kielcach, podczas I Rundy Pucharu Polski Juniorów Młodszych, Natalia Babiak wywalczyła 3. miejsce, z kolei Sylwia Zając zajęła 24. miejsce, a Weronika Macina - 25. miejsce. Dziewczyny powtórzyły sukces    w czerwcu, ale tym razem awansowały indywidualnie o oczka wyżej.

8 czerwca w Zgierzu z kolei, podczas II Rundy Pucharu Polski Juniorów Młodszych, Natalia Babiak zajęła 2. miejsce, Weronika Macina - 12,

Pod koniec czerwca w Zamościu, podczas III Rundy Pucharu Polski Juniorów Młodszych, Natalia Babiak nie miała już sobie równych zawodniczek i bezapelacyjnie zajęła I miejsce, Sylwia Zając uplasowała się na miejscu 8, a Weronika Macina na 35.

W lipcu (19-21 lipca) dziewczyny z UKS „TRAMP" pokazały swoje umiejętności na zachodzie Polski, uczestnicząc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gorzowie Wielkopolskim. Tam Sylwia Zając zdobyła brąz indywidualnie (złoty medal na odległości 60m, 40m, srebrny na odległości 50m oraz brązowy medal na odległości 30m). Natalia Babiak zajęła z kolei 8. miejsce, Anna Sus 34, a 1. miejsce zdobył zespół dziewczyn w sprawdzonym już składzie Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina.

Kolejne sukcesy Uczniowskiego Klubu Sportowego „TRAMP" pojawiły się w Krakowie podczas LXVIII Mistrzostw Polski Juniorów. Tutaj do osiągnięć klubu przyczynili się kolejno Ryszard Topolnicki (5. miejsce), Agata Osuch (11. miejsce), Natalia Marcinkiewicz (12. miejsce), Joanna Gilowska (25. miejsce), natomiast zespół dziewczyn w składzie Agata Osuch, Joanna Gilowska, Julia Cackowska oraz Natalia Marcinkiewicz wywalczył 2. miejsce (wicemistrzostwo Polski), oraz zespół mikst w składzie Natalia Marcinkiewicz i Ryszard Topolnicki (7. miejsce).

W sierpniu, po dobrym początku roku klubu w Głuchołazach, przyszły kolejne sukcesy w tym mieście podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Wśród młodziczek starszych sukces osiągnęły Martyna Brudek zajmując 2. miejsce oraz Natalia Socha - 22. miejsce. Wśród młodzików Urszula Kutyła - 4. miejsce, Wiktor Kutyła - 12. miejsce, Gabriela Dziak - 18. miejsce, zespół dziewczyn w składzie Urszula Kutyła, Dziak Gabriela, Wiktoria Krupa, Julia Głąb - 5. miejsce, zespół chłopców w składzie Wiktor Kutyła, Oskar Buczko, Karol Kijanka, Adrian Kruń - 9. miejsce, zespół mikst Urszula Kutyła, Wiktor Kutyła - 4. miejsc

Podczas IV Rundy Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Żołędowie, 21 września 2019 roku, Sylwia Zając zajęła 1. miejsce, zajmując jednocześnie 5. miejsce w cyklu Pucharu Polski,  Natalia Babiak 7. miejsce (zwyciężczyni całego cyklu Pucharu Polski), a Martyna Brudek 16. miejsce.

W 2019 roku UKS „TRAMP" pokazał swoje możliwości również na lokalnym podwórku, głównie podczas znanych już na Podkarpaciu i nie tylko, Mikołajkowych Halowych Zawodach Łuczniczych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Przez cały rok realizował przygotowany wcześniej harmonogram treningów, angażując i mobilizując swoich zawodników do ciężkiej pracy.

Rok 2019 był dla UKS „TRAMP" rekordowy, bowiem punktował w trzech z czterech kategorii wiekowych i zdobył 61,5 punktu w ministerialnej klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2019 rok. Warto podkreślić, że jest to najlepszy wynik w Gminie Jarosław za ubiegły rok, a klub wyróżnił się tym, że jako jedyny punktował w trzech kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki można przeanalizować na stronie http://sport-mlodziezowy.pl/index.php/aktualne-wyniki, gdzie klub operuje jeszcze pod starą nazwą UKS Sport-Tramp Jarosław

Uczniowski Klub Sportowy „TRAMP", działający przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, sportowy rok 2019 zamknął na wysokim poziomie. Kolejny raz udowodnił, że łucznictwo to, nie tylko dyscyplina sportowa ucząca najmłodszych zawodników współpracy, cierpliwości, pokory, ale dyscyplina dająca ogromną radość i satysfakcję z jej uprawiania. Świadczą o tym osiągnięcia jarosławskich zawodników, którzy w ciągu całego 2019 roku z każdych zawodów wracali z sukcesami, zdobywając wysokie noty medalowe i klasyfikacyjne. Do sukcesu minionego roku klubu przyczynili się przede wszystkim zawodnicy - ich możliwości, predyspozycje, chęć walki, precyzja i motywacje.

Cel, który przyświecał zawodnikom - „sukces całej drużyny oraz każdego zawodnika z osobna" w ubiegłym roku został osiągnięty. Drużyna nie spoczęła na laurach i wierzy, że kolejny, 2020 rok, będzie równie spektakularny i bogaty w osiągnięcia, co miniony.

Informacja prasowa klubu UKS TRAMP.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(11.02.2020 | aktualizacja 12.02.2020 07:24)
Halowe Mistrzostwa Polski w Głuchołazach - od lewej trener Wiesław Kutyła, Wiktoria Krupa, Urszula Kutyła oraz Gabriela Dziak
Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
XXXIV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Wilkowicach
I Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Gorzowie Wielkopolskim