Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Młodzieżowe Forum w Jarosławiu

27 kwietnia 2008 r. w Jarosławiu odbyło się Młodzieżowe Forum na temat słów profesor Sługi Bożej Anny Jenke: „Matko Pięknej Miłości spraw, byśmy wznosili się wyżej i nigdy nie godzili się na miernotę”.
 

Motto Anny Jenke przyświecało spotkaniu młodzieży katolickiej, która licznie przybyła na forum wraz z nauczycielami i opiekunami.

Wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą Św. w Kolegiacie Jarosławskiej pod przewodnictwem moderatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej (RAM) Księdza Jana Mazurka.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Spotkanie poprowadziła Prezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke (TPAJ) w Jarosławiu Stefania Majsterkiewicz.

W spotkaniu wzięli udział goście zaproszeni przez Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke: Archiprezbiter Jarosławski Ksiądz Prałat Andrzej Surowiec, moderator RAM w Przemyślu Ksiądz Jan Mazurek, Ksiądz Prałat Marian Bocho - opiekun duchowy TPAJ w Jarosławiu, Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Mordarska oraz duchowni Ziemi Jarosławskiej.

Proboszcz Kolegiaty Ksiądz Prałat Marian Bocho przeprowadził studium treści słów Anny Jenke. Głos zabrała przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wizytator Urszula Stec.

Na Forum przybyła młodzież ze szkół, które posiadają w swoich nazwach imię Anny Jenke i kultywują wartości chrześcijańskie przekazywane za życia przez Sługę Bożą. Siostra dr Bernadeta Lipian, która jest redaktorem katolickiego kwartalnika o wychowaniu pt. „Słoneczna Skała" dokonała prezentacji szkół i katolickich ugrupowań młodzieży. Burmistrz Miasta Jarosławia podsumował sympozjum, między innymi powiedział: „To zaszczyt dla burmistrza gościć w Jarosławiu tak liczną młodzież z Podkarpacia. Cieszymy się na odrodzenie wartości chrześcijańskich w duchu Sł.B. Anny Jenke, która dzieciom i młodzieży poświęcała swoje życie".

W Forum Młodzieżowym udział wzięli:

 • Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej (RAM) na czele z moderatorem księdzem Janem Mazurkiem
 • Grupa młodzieży z gimnazjum w Zespole Szkół Artystycznych w Lublinie z dyrektorem Krystyną Główniak
 • Młodzież z gimnazjum w Zespole Szkół w Błażowej z dyrektorem Marią Kruczek oraz opiekunem Andrzejem Szulem, który przygotował spektakl - parafrazę „Małego Księcia", stanowiącego interpretację fragmentów Ewangelii
 • Grupa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Klub Honorowych Dawców Krwi im. Anny Jenke z opiekunem Alicją Lipą oraz dyrektorem szkoły Kazimierzem Siwulą
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogóźnie Janina Fudali
 • Grupa młodzieży z Policealnej Szkoły Medycznej im. Anny Jenke z Sanoka z dyrektorem Haliną Połojko
 • Grupa z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie z dyrektorem Marią Kalinowską i opiekunem koła Danutą Sochą
 • Młodzież z Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce z nauczycielem Elżbietą Rutkowską
 • Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Radymnie z przewodniczącą Marią Siarą oraz młodzież z Zespołu Szkół w Radymnie
 • Grupa młodzieży oazowo-moditewnej prowadzona przez Księdza Prałata Mariana Bocho z opiekunem Ewą Dziaduś
 • Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Dębicy z opiekunem Jerzym Kulą
 • Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jarosławiu z opiekunem Lidią Wajdą
 • Dyrektor Gimnazjum ss.Niepokalanek w Jarosławiu Lidia Świerz
Anita Banaś
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(29.04.2008 | aktualizacja 29.04.2008 16:21)
Forum prowadziła Stefania Majsterkiewicz Prezes TPAJ w Jarosławiu.
Forum prowadziła Stefania Majsterkiewicz Prezes TPAJ w Jarosławiu.
Przemówienie Burmistrza Miasta Jarosławia.
Przemówienie Burmistrza Miasta Jarosławia.
Od lewej: Ksiądz Jan Mazurek, Ksiądz Marian Bocho, Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia, Andrzej Wyczawski Burmistrz Miasta Jarosławia, Ksiądz Archiprezbiter Andrzej Surowiec, Maria Kalinowska Dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, Jerzy Malinowski Wiceprezes PPAJ w Jarosławiu, opiekun grupy młodzieży z Rzeszowa Danuta Socha, Ksiądz Henryk Rykała Rektor Kościoła pw. Św. Ducha w Jarosławiu. | Fot. Anita Banaś
Od lewej: Ksiądz Jan Mazurek, Ksiądz Marian Bocho, Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia, Andrzej Wyczawski Burmistrz Miasta Jarosławia, Ksiądz Archiprezbiter Andrzej Surowiec, Maria Kalinowska Dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, Jerzy Malinowski Wiceprezes PPAJ w Jarosławiu, opiekun grupy młodzieży z Rzeszowa Danuta Socha, Ksiądz Henryk Rykała Rektor Kościoła pw. Św. Ducha w Jarosławiu.
Fot. Anita Banaś
Spektakl "Mały Książę".
Spektakl "Mały Książę".
Upominki dla młodych artystów.
Upominki dla młodych artystów.
RAM pod kierunkiem Księdza Jana Mazurka.
RAM pod kierunkiem Księdza Jana Mazurka.
Rozśpiewana młodzież.
Rozśpiewana młodzież.
Prezentacji szkół dokonała siostra dr Bernadeta Lipian.
Prezentacji szkół dokonała siostra dr Bernadeta Lipian.
Ewa Dziaduś opiekunka grupy jarosławskiej.
Ewa Dziaduś opiekunka grupy jarosławskiej.
Ksiądz Marian Bocho z młodzieżą.
Ksiądz Marian Bocho z młodzieżą.
Archiwum
Wrzesień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30