Aktualności / wydarzenia

(05.10.2018)
4 października br. sala lustrzana Centrum Kultury i Promocji, sala narad jarosławskiego magistratu oraz aula Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, wypełniły się naukowcami, historykami, muzealnikami, archiwistami, bibliotekarzami, literaturoznawcami, konserwatorami zabytków, w związku z drugim dniem trwającego IV Międzynarodowego Kongresu Naukowego pod nazwą "Stan badań nad wielokulturowym dziedzictwem dawnej Rzeczypospolitej".
(05.10.2018)
9 października 2018 r. o godz. 10.00 w sali narad jarosławskiego ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego Rady Miasta Jarosławia.
(05.10.2018)
Przed nami trzecia konferencja w ramach projektu „E-Jarosław: e-usługi dla mieszkańców miasta Jarosławia”, podsumowująca jego realizację. W najbliższy poniedziałek, 8 października o godz. 11.00 w Centrum Kultury Akademickiej PWSTE zostaną zaprezentowane e-usługi, które zostały lub wkrótce zostaną udostępnione mieszkańcom. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu. Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy!
(05.10.2018)
Piłka ręczna, piłka siatkowa, młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej jarosławskich klubów to wydarzenia sportowe czekające na kibiców w nadchodzący weekend.
(05.10.2018)
W piątek, 12 października 2018 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. funduszy europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(04.10.2018)
Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Wśród wielu ciekawych ofert znajduje się również Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu. W najbliższy weekend (6-7 października) naszą atrakcję będzie można zwiedzać z 50% zniżką oraz audioprzewodnikiem dostępnym co najmniej 25% taniej.
(03.10.2018)
Waz z początkiem października, nowy rok akademicki rozpoczęli słuchacze Akademii Trzeciego Wieku. Inauguracyjne spotkanie odbyło się we wtorek (2.10) w sali lustrzanej CKiP z udziałem m.in. burmistrza miasta Waldemara Palucha, rektora PWSTE prof. nadzw. dra hab. Krzysztofa Rejmana oraz dr inż. nauk technicznych Marii Furmańskiej z Politechniki Warszawskiej, która wygłosił pierwszy wykład.
(03.10.2018)
Październikowe (2.10) bezpłatne badania medyczne zakończyły tegoroczną edycję akcji „Ulica zdrowia". Przedsięwzięcie realizowane od kwietnia cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, przez siedem miesięcy punkty na ul. Grodzkiej odwiedziło ponad 2,5 tysiąca osób. Dziękujemy!
(02.10.2018)
Od 3 do 5 października w Rzeszowie i Jarosławiu spotka się ponad stu naukowców i specjalistów zajmujących się zagadnieniami polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą, aby zaprezentować i podsumować aktualny stan badań nad wielokulturowym dziedzictwem dawnej Rzeczypospolitej. W najbliższy czwartek prelegentów będziemy gościć w naszym mieście. Wykłady odbędą się w sali narad Ratusza, sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji oraz w auli Zespołu Szkół Plastycznych im. St. Wyspiańskiego.
(01.10.2018)
W drugiej połowie września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi odwiedzili Lwów. Celem wyjazdu była realizacja modułu projektu edukacyjnego „Polacy w walce o niepodległość”, realizowanego w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W jubileuszowym roku wzięli również udział w uroczystościach w Jaworowie. Tam wspólnie z burmistrzem miasta Waldemarem Paluchem i dyrekcją szkoły złożyli kwiaty na polskim cmentarzu oraz zapalili znicze na grobach polskich legionistów.
(01.10.2018)
Przed 12 października poznamy wyniki V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na 2019 rok. Urna z kartami do głosowania została już otwarta, zespoły liczą głosy. W tym roku zrealizowanych zostanie znacznie więcej zadań, dzięki zwiększeniu kwoty do 1 miliona złotych. Zatem warto było zaangażować się w przygotowanie projektów oraz w głosowanie. Dziękujemy!
(01.10.2018)
Miejskie Przedszkole nr 10 w Jarosławiu aktywnie włącza się w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z inicjatywny placówki został zorganizowany marsz os. Kombatantów i wspólny śpiew piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz bieg przedszkolaków.
(01.10.2018)
Wydanie śpiewnika patriotycznego, to jedna z miejskich inicjatyw w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Będzie zbiorem ponad 40 pieśni wzbogaconym m.in. o prace nagrodzone w konkursie plastycznym na ilustracje do wydawnictwa. W miniony piątek laureatom nagrody wręczył burmistrz miasta, Waldemar Paluch.
(01.10.2018)
Już jutro zakończenie tegorocznej edycji „Ulicy zdrowia". Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław" przyciągnęło od kwietnia ponad 2100 osób. Nie zawiedli też krwiodawcy. 2 października (wtorek) po raz ostatni w tym roku będzie można bezpłatnie skontrolować stan zdrowia, zaś w listopadzie i grudniu odwiedzi nas jeszcze mobilny punkt poboru krwi.
(28.09.2018)
Margareth Wita Avelyn z Indonezji oraz Teona Marakrelidze z Gruzji 25 września gościły w Miejskim Przedszkolu nr 9 w Jarosławiu. Dzięki wyjątkowemu spotkaniu dzeci poznały kraje pochodzenia zaproszonych gości, wspólnie zatańczyły tańce narodowe, czy słuchały bajek w języku angielskim. To była inspirująca wizyta nie tylko dla maluchów, ale również Teo i Wity.
Strona: «  1 | 2 | 3  »       [strona 2 z 3 - wszystkich aktualności: 34]
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65