Aktualności / wydarzenia

(14.05.2018)
Modernizacja i zmiany organizacyjne w jarosławskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, jakie na początku kadencji zaproponował burmistrz, dały obniżenie kosztów stałych spółki, a to z kolei otworzyło możliwość zmniejszenia opłat ponoszonych przez mieszkańców. Pierwsza obniżka stawki za wodę i ścieki miała miejsce w 2017 roku. Teraz przyszedł czas na kolejną.
(14.05.2018)
8 maja br. burmistrz Waldemar Paluch powierzył Ewie Rokoszyńskiej stanowisko Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu. Przez ostatnie 10 lat funkcję tę pełniła Barbara Bąk, która po kilkudziesięciu latach pracy przeszła na emeryturę. Nowa kierownik w ciągu minionych lat związana była z Wydziałem Spraw Społecznych i Obronnych. Nowe stanowisko objęła w drodze awansu wewnętrznego.
(14.05.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na bezpłatne szkolenia komputerowe, skierowane do osób w wieku 25 lat i więcej, które posiadają status osoby o niskich kwalifikacjach oraz osób powyżej 50. roku życia. Szkolenia z podstaw pracy z komputerem, kluczowych programów i aplikacji oraz Internetu, to część projektu Certyfikowane Kompetencje Cyfrowe. Organizatorzy oferują 40 wolnych miejsc. Zachęcamy do zgłoszeń telefonicznych - tel. 666 526 862 lub osobiście w Urzędzie Miasta - pok. 34 (III piętro). Z programu korzysta obecnie już 90 osób.
(13.05.2018)
Kolejne zwycięstwo naszych tenisistów stołowych. Tym razem PKS Kolping FRAC Jarosław pokonał w Bytomiu tamtejszą 3S Polonię 3:1. Dzięki temu nadal jest liderem LOTTO Superligi.
(12.05.2018)
„Gdzie Maryja, tam Duch Święty” – pod takim hasłem 12 maja br., już po raz siódmy diabetycy z całego Podkarpacia spotkali się przed obrazem MB Śnieżnej – Królowej Rodzin w jarosławskiej Kolegiacie. Spotkanie modlitewne honorowym patronatem objął burmistrz Waldemar Paluch.
(11.05.2018)
W dniach 5-6 maja na jarosławskim rynku odbywały się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji projektowych zagospodarowania bulwarów nad Sanem oraz przebudowy ulicy Kraszewskiego. Wyniki zaprezentował burmistrz Waldemar Paluch podczas spotkania z dziennikarzami w Parku im. Czesławy Puzon ps. „Baśka" w piątek, 11 maja. 94,3 % uczestników poparło przedstawioną przez burmistrza koncepcję zagospodarowania bulwarów, zaś 94,8% poparło ideę przebudowy ulicy Kraszewskiego.
(11.05.2018)
Dzisiaj na jarosławskim rynku odbył się jarmark poprzedzony Marszem Godności w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, nie zawiodła również kapryśna w poprzednich latach pogoda. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i gromadzi coraz liczniejsze grono uczestników. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcami Dariuszem Traczem i Wiesławem Pirożkiem.
(11.05.2018)
Miejski portal internetowy bierze udział w konkursie na najlepszą stronę internetową jednostki samorządu terytorialnego Województwa Podkarpackiego. Zachęcamy do wyboru strony www.jaroslaw.pl. Organizatorem rankingu jest Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie.
(10.05.2018)
Rozgrywki piłki nożnej szczebla młodzieżowego i seniorskiego oraz ostatni w tej rundzie, przed własną publicznością, mecz superligi tenisa stołowego mężczyzn, to wydarzenia sportowe czekające na jarosławskich kibiców w ten weekend.
(09.05.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi - to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać wczoraj (8.05) w ramach akcji „Ulica zdrowia". Był też punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki". Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 219 osób, 19 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.
(09.05.2018)
Przed nami finał wiosennej edycji kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE". 16 maja w sali lustrzanej CKiP będzie można obejrzeć prace plastyczne, które 36 uczniów klas IV jarosławskich szkół podstawowych przygotowywało kilka dni temu (7.05) w Urzędzie Miasta. Tematem były zagrożenia jakie niesie sięganie po różnego rodzaju używki oraz ich wpływ na nasze zdrowie i życie. Kampanię od lat realizuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
(09.05.2018)
Jarosław po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbędzie się 11 maja (piątek) w godz. 11.00-18.00 na rynku. W geście solidarności na budynku Urzędu Miasta pojawią się flagi w kolorze pomarańczowym, taką barwę przybierze też wieczorem iluminacja Ratusza. Po raz pierwszy wydarzenie będzie miało charakter integracyjnego jarmarku z wieloma atrakcjami m.in. prezentacjami, warsztatami, aktywnościami sportowymi czy występem Krystiana Herby. Imprezę patronatem honorowym objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(08.05.2018)
2 maja br. na stadionie miejskim zostały zorganizowane dwa wydarzenia, które wpisały się już w tradycję imprez sportowych, odbywających się z okazji świąt narodowych - Otwarty Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Chłopców oraz Otwarty Turniej Streetball pod Patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
(08.05.2018)
8 maja br. w Sali Narad Urzędu Miasta odbyło się wręczenie nagród laureatom XXVIII Konkursu Piosenki „O ZŁOTY KLUCZ DO SŁAWY". W wydarzeniu udział również wzięli: zastępca burmistrza dr Dariusz Tracz, dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska, Elżbieta Śliwińska - dyrektor MOK wraz z pracownikiem Janiną Suchożak.
(07.05.2018)
W szwedzkim Halmstad zakończyło się wielkie święto tenisa stołowego – Drużynowe Mistrzostwa Świata. Swój udział w imprezie zaznaczył PKS Kolping FRAC Jarosław za sprawą występów tercetu: Zatówka – Drinkhall - Pucar. Triumfowali główni faworyci – Chińczycy. Najlepiej z jarosławskiego Kolpinga wypadł Paul Drinkhall, który razem z reprezentacją Anglii dotarł aż do ćwierćfinału. Z kolei Tomislav Pucar z ekipą Chorwacji zajęli 12. miejsce.
Strona: «  1 | 2 | 3  »       [strona 2 z 3 - wszystkich aktualności: 37]
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65