Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia

Aktualności / wydarzenia

(31.10.2019)
Od wielu lat w Dniu Wszystkich Świętych organizowana jest kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza w Jarosławiu. 1 listopada będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć akcję, dzięki której udało się zachować wiele cennych pomników jednej z najstarszych w Europie, pozamiejskich nekropolii.
(31.10.2019)
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Jarosławiu informuje o kursach obowiązujących w Dniu Wszystkich Świętych. 1 listopada br. autobus linii "0" będzie kursował według niedzielnego rozkładu jazdy, autobus linii "9" według rozkładu obowiązującego w dni robocze. Zostanie również uruchomiona dodatkowa linia na trasie: Munina Cmentarz - PKP - Nowy Cmentarz - ul. Krakowska.
(31.10.2019)
Zachęcamy do składania wniosków do nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia "Jarosława". Termin zgłaszania kandydatur został wydłużony do 31 października 2019 r.
(30.10.2019)
29 października br. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu obchodził jubileusz 10-lecia nadania imienia placówce. Wydarzenie połączone było z II Integracyjnym Konkursem Artystycznym Placówek Oświatowych „KAROLKI 2019". Patronat honorowy sprawował m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
(30.10.2019)
30 października 2019 r. w Sali Lustrzanej CKiP odbyła się konferencja pn. „Fundusze Europejskie Dostępne dla Wszystkich”, współorganizowana ze Stowarzyszeniem Miejski Obszar Funkcjonalny Jarosław-Przeworsk. Celem konferencji było zapoznanie przedsiębiorców z możliwościami wynikającymi z wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.
(29.10.2019)
25 października br. w jarosławskiej Komendzie Powiatowej Policji została złożona kapsuła czasu oraz odsłonięta tablica pamiątkowa. Inicjatywa była kontynuacją obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej, a zarazem ostatnim akcentem zamykającym jubileuszowy rok w jarosławskiej jednostce.
(29.10.2019)
Fundacja Trzeźwy Umysł oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych doceniły aktywność profilaktyczno-edukacyjną Jarosławia w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i zwalczania narkomanii. Nasze miasto zostało uhonorowane medalem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, zaś Małgorzata Bórzyńska – pracownik Urzędu Miasta Jarosławia została zaproszona do prestiżowego grona Kapituły, jako jedna z najbardziej aktywnych pełnomocników i koordynatorów ds. profilaktyki ze wszystkich województw.
(28.10.2019)
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy również rozpoczęły przygodę z programowaniem. Grupa „Niebieska”, jako jedyna w Jarosławiu, znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „1000 pierwszych inicjatyw Code Week 2019”.
(28.10.2019)
Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego odbył się w Jarosławiu po raz osiemnasty. Wydarzenie miało szczególny charakter z uwagi na setną rocznicę urodzin poety. W tej edycji młodzież zaprezentowała przede wszystkim utwory patrona wydarzenia, ale również twórczość wywodzącego się z naszego miasta Kazimierza IVOSSE – poety, pisarza emigracyjnego, dramaturga i publicysty prasy polonijnej, który w towarzystwie córki wziął udział w piątkowym finale zmagań poetycko-recytatorskich.
(25.10.2019)
Sesja popularnonaukowa pn. „Autorytet czy idol – rzecz o Czesławie „Baśce” Puzon" była jednym z ostatnich wydarzeń, organizowanych w ramach obchodów Roku Czesławy Romany Puzon ps. „Baśka". 24 października w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu o naszej bohaterce, jej wojennym dorastaniu oraz m.in. historii pomnika w parku opowiadali: prof. dr hab. Andrzej Olejko, dr Tomasz Bereza, Jerzy Czechowicz, hm. Leszek Chmiel, hm. Jan Benesz, Stanisław Lenar i hm. Mirosław Froń. Dla uczestników zostały również przygotowane foldery i okolicznościowe pocztówki. Organizatorem sesji był Hufiec ZHP Jarosław, który planuje jeszcze questing poświęcony swojej patronce.
(25.10.2019)
„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” - pod takim hasłem Zakład Ubezpieczeń Społecznych 23 października zorganizował Dzień Seniora. W sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu można było wysłuchać wykładów, skorzystać z porad specjalistów, obejrzeć występ Stowarzyszenia „EM-ART'' oraz bezpłatnie wykonać badania. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem!
Strona: «  1 | 2      [strona 2 z 2 - wszystkich aktualności: 26]