Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(06.03.2018)
Przed nami XVII edycja „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości”. Zapraszamy uczniów klas V-VII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół średnich do udziału w konkursie, termin nadsyłania prac mija 9 kwietnia. Od lat organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
(05.03.2018)
To już czternasta edycja zawodów w Jarosławiu, która skupia zawodników trenujących dalekowschodnie sztuki i sporty walki. 3 marca br. w hali sportowej MOSiR można było podziwiać rozgrywki w konkurencjach grapplingowych opartych na technikach chwytanych, karate semi-contact zawierających techniki uderzeń i kopnięć oraz formuły pokazowe kata.
(05.03.2018)
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu otworzyła swoje drzwi dla wszystkich chętnych. 3 marca br. na odwiedzających czekało wiele atrakcji, nagrody oraz wyjątkowi goście. Jednym z nich był ambasador i wybitny piłkarz - Tomasz Hajto. Placówkę w tym dniu odwiedził również burmistrz miasta Waldemar Paluch z rodziną.
(05.03.2018)
Na tydzień przez kolejną edycją Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Jarosławiu lista startowa wraz z przypisanymi do niej pakietami startowymi została zamknięta. 400 osób na przestrzeni kilku dni zdeklarowało swój udział w upamiętnianiu bohaterów tamtych wydarzeń w aktywnej formie - biegu - na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Trasa niespełna dwukilometrowa na odcinku od pomnika majora Władysława Koby, usytuowanego na skwerku przy ul. Cegielnianej i Jana Pawła II, na jarosławski rynek miała niezwykły wymiar symboliczny, podkreślający rok stracenia ostatniego żołnierza niezłomnego – 1963.
(05.03.2018)
Dobrze zakończyły się Mistrzostwa Polski dla Patryka Zatówki. Zawodnik PKS-u Kolping FRAC Jarosław zdobył dwa medale. Złoto w grze mieszanej oraz brąz w singlu!
(05.03.2018)
Zbliża się kolejny termin cyklicznej akcji poboru krwi, organizowanej w pierwsze wtorki miesiąca na jarosławskim rynku. Podczas minionych dwóch miesięcy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa wsparło już 31 osób. Najbliższa okazja 6 marca, w godz. 9.00-12.00. Nie zapomnijmy dokumentu potwierdzającego tożsamość.
(05.03.2018)
W dniach 10-11 marca br. zapraszamy do hali sportowej MOSiR na 51. Krajową Wystawę Psów Rasowych, która podobnie jak w latach ubiegłych odbywa się m.in. pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
(03.03.2018)
Już jutro (4 marca) o godz. 12.00 sprzed pomnika mjr. Władysława Koby, u zbiegu ulic Cegielnianej i Jana Pawła II, wystartuje Bieg Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ten sposób Jarosław po raz czwarty włącza się tak licznie i aktywnie w upamiętnienie Niezłomnych. W związku z wydarzeniem od godz. 11.45 do 12.45 na głównych ulicach miasta wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym. Zachęcamy do kibicowania uczestnikom!
(02.03.2018)
W związku z reformą oświaty wprowadzoną w tym roku szkolnym, w Jarosławiu zmieniły się obwody szkół, gimnazja zostały przekształcone w szkoły podstawowe lub włączone do struktur ośmioletnich szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. S. Konarskiego zaprasza rodziców uczniów klas III oraz VI (w przyszłym roku klas IV oraz VII), a także rodziców dzieci klas 0 i przedszkolnych do odwiedzenia szkoły w dniu 11 marca.
(02.03.2018)
W najbliższy poniedziałek, 5 marca, o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza (II piętro, pokój nr 26), rozpoczną się obrady LXIII nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia.
(02.03.2018)
Polecamy pierwsze w tym roku wydanie Kalejdoskopu Jarosławskiego. A w nim m.in. jak powstaje budżet miasta?, plany inwestycyjne w dzielnicach, o Radosnym Zakątku dla najmłodszych, minionym roku w PGKiM i PWiK, czy trwającej rewitalizacji parku. Są też inne ciekawe wieści z miasta. Bezpłatne pismo dostępne jest w siedzibie wydawcy - Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Urzędzie Miasta, jednostkach podległych. Trafiło również do Rad Dzielnic i Parafii.
(02.03.2018)
Już tylko dwa dni dzielą nas od miejskich obchodów upamiętniających żołnierzy wyklętych oraz ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym, do którego Jarosław włącza się po raz czwarty. Zakończyliśmy zapisy, lista startowa została zamknięta. Mimo niskich temperatur, mamy nadzieję, że licznie i rodzinnie będziemy mogli świętować. Pamiętajmy o wypełnieniu oświadczeń o stanie zdrowia, które są niezbędne do otrzymania pakietów startowych w biurze zawodów SP nr 2. Dla zarejestrowanych uczestników mamy niespodzianki!
(02.03.2018)
Jednym z kilku miast partnerskich Jarosławia jest niemieckie miasto Dingelstädt. W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu wybrali się na kilkudniową wycieczkę do Niemiec w ramach współpracy partnerskiej. Wizyta odbyła się na zaproszenie burmistrza Dingelstädt Arnolda Metza. Wycieczka została wsparta finansowo z budżetu Miasta.
(01.03.2018)
Mecze piłkarek ręcznych, koszykarzy, młodych adeptów piłki nożnej, juniorek piłki ręcznej, sporty walki oraz bieg Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to główne wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.
(01.03.2018)
Pierwszy jarosławski Dzienny Dom Senior + został oficjalnie otwarty 28 lutego br. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział: Archiprezbiter Jarosławski ks. Prałat Andrzej Surowiec, który dokonał również poświęcenia obiektu, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z zastępcami Wiesławem Pirożkiem i Dariuszem Traczem, przedstawicielka seniorów, kierownik Domu Seniora Grażyna Gwóźdź oraz zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Kwaśniak. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa, biur senatorskich i poselskich, służb mundurowych oraz instytucji i spółek miejskich.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 3 z 4 - wszystkich aktualności: 50]
Archiwum
Marzec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31