Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(09.05.2019)
Doskonały kolejny sezon w wykonaniu jarosławskich siatkarek zaowocował awansem do wyższej klasy rozgrywkowej tj. do I ligi kobiet. Na etapie zasadniczym oraz play-off rozgrywek ligowych jarosławianki nie przegrały żadnego meczu – oddając przeciwnikom zaledwie 5 pojedynczych setów. Jednak ostateczna rozgrywka o awans toczyła się w formie turnieju barażowego, którego finał z udziałem 4 zespołów drużyna SAN-Pajda Jarosław rozegrała w dniach 26-28.04 w Nowym Dworze Mazowieckim. Rywalizacja toczyła się pomiędzy zespołami z Jarosławia, Częstochowy, Kościanu oraz gospodyniami z Nowego Dworu Mazowieckiego.
(09.05.2019)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi - to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać we wtorek (7.05) w ramach akcji „Ulica zdrowia". Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 292 osoby, 22 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.
(08.05.2019)
Jarosław po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbędzie się 10 maja (piątek). W geście solidarności na budynku Urzędu Miasta pojawią się flagi w kolorze pomarańczowym, taką barwę przybierze też wieczorem iluminacja Ratusza. W ramach wydarzenia Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu przygotowało liczne atrakcje. Wśród patronów honorowych imprezy jest burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(08.05.2019)
Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana po raz szesnasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od 2005 r. w programie promującym czytelnictwo uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. Tegoroczne hasło brzmi „#Biblioteka”, a kryją się za nim ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Akcji patronuje burmistrz miasta Waldemar Paluch. Zapraszamy!
(07.05.2019)
Tenisiści stołowi PKS Kolping FRAC Jarosław wywalczyli brązowy medal LOTTO Superligi! Dla podopiecznych menedżera Kamila Dziukiewicza to już szósty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w zaledwie 21-letniej historii klubu! Świetnie zaprezentowała się również Anna Brzyska na Mistrzostwach Polski Kadetów w Bilczy. Jarosławska zawodniczka wywalczyła aż trzy medale. Gratulujemy!
(07.05.2019)
Podczas majówki (3-4.05) w Sieprawiu odbyły się Mistrzostwa Małopolski juniorów i seniorów oraz Puchar Polski kadetów w kickboxingu w formule light contact. Jarosławscy reprezentanci sprawili się doskonale. Wszyscy stanęli na podium zarówno Pucharu Polski jak i Mistrzostw Małopolski.
Strona: «  1 | 2 | 3      [strona 3 z 3 - wszystkich aktualności: 36]
Archiwum