Aktualności / wydarzenia

(14.05.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na bezpłatne szkolenia komputerowe, skierowane do osób w wieku 25 lat i więcej, które posiadają status osoby o niskich kwalifikacjach oraz osób powyżej 50. roku życia. Szkolenia z podstaw pracy z komputerem, kluczowych programów i aplikacji oraz Internetu, to część projektu Certyfikowane Kompetencje Cyfrowe. Organizatorzy oferują 40 wolnych miejsc. Zachęcamy do zgłoszeń telefonicznych - tel. 666 526 862 lub osobiście w Urzędzie Miasta - pok. 34 (III piętro). Z programu korzysta obecnie już 90 osób.
(13.05.2018)
Kolejne zwycięstwo naszych tenisistów stołowych. Tym razem PKS Kolping FRAC Jarosław pokonał w Bytomiu tamtejszą 3S Polonię 3:1. Dzięki temu nadal jest liderem LOTTO Superligi.
(12.05.2018)
„Gdzie Maryja, tam Duch Święty” – pod takim hasłem 12 maja br., już po raz siódmy diabetycy z całego Podkarpacia spotkali się przed obrazem MB Śnieżnej – Królowej Rodzin w jarosławskiej Kolegiacie. Spotkanie modlitewne honorowym patronatem objął burmistrz Waldemar Paluch.
(11.05.2018)
W dniach 5-6 maja na jarosławskim rynku odbywały się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji projektowych zagospodarowania bulwarów nad Sanem oraz przebudowy ulicy Kraszewskiego. Wyniki zaprezentował burmistrz Waldemar Paluch podczas spotkania z dziennikarzami w Parku im. Czesławy Puzon ps. „Baśka" w piątek, 11 maja. 94,3 % uczestników poparło przedstawioną przez burmistrza koncepcję zagospodarowania bulwarów, zaś 94,8% poparło ideę przebudowy ulicy Kraszewskiego.
(11.05.2018)
Dzisiaj na jarosławskim rynku odbył się jarmark poprzedzony Marszem Godności w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, nie zawiodła również kapryśna w poprzednich latach pogoda. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i gromadzi coraz liczniejsze grono uczestników. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcami Dariuszem Traczem i Wiesławem Pirożkiem.
(11.05.2018)
Miejski portal internetowy bierze udział w konkursie na najlepszą stronę internetową jednostki samorządu terytorialnego Województwa Podkarpackiego. Zachęcamy do wyboru strony www.jaroslaw.pl. Organizatorem rankingu jest Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie.
(10.05.2018)
Rozgrywki piłki nożnej szczebla młodzieżowego i seniorskiego oraz ostatni w tej rundzie, przed własną publicznością, mecz superligi tenisa stołowego mężczyzn, to wydarzenia sportowe czekające na jarosławskich kibiców w ten weekend.
(09.05.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi - to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać wczoraj (8.05) w ramach akcji „Ulica zdrowia". Był też punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki". Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 219 osób, 19 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.
(09.05.2018)
Przed nami finał wiosennej edycji kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE". 16 maja w sali lustrzanej CKiP będzie można obejrzeć prace plastyczne, które 36 uczniów klas IV jarosławskich szkół podstawowych przygotowywało kilka dni temu (7.05) w Urzędzie Miasta. Tematem były zagrożenia jakie niesie sięganie po różnego rodzaju używki oraz ich wpływ na nasze zdrowie i życie. Kampanię od lat realizuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
(09.05.2018)
Jarosław po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbędzie się 11 maja (piątek) w godz. 11.00-18.00 na rynku. W geście solidarności na budynku Urzędu Miasta pojawią się flagi w kolorze pomarańczowym, taką barwę przybierze też wieczorem iluminacja Ratusza. Po raz pierwszy wydarzenie będzie miało charakter integracyjnego jarmarku z wieloma atrakcjami m.in. prezentacjami, warsztatami, aktywnościami sportowymi czy występem Krystiana Herby. Imprezę patronatem honorowym objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(08.05.2018)
2 maja br. na stadionie miejskim zostały zorganizowane dwa wydarzenia, które wpisały się już w tradycję imprez sportowych, odbywających się z okazji świąt narodowych - Otwarty Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Chłopców oraz Otwarty Turniej Streetball pod Patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
(08.05.2018)
8 maja br. w Sali Narad Urzędu Miasta odbyło się wręczenie nagród laureatom XXVIII Konkursu Piosenki „O ZŁOTY KLUCZ DO SŁAWY". W wydarzeniu udział również wzięli: zastępca burmistrza dr Dariusz Tracz, dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska, Elżbieta Śliwińska - dyrektor MOK wraz z pracownikiem Janiną Suchożak.
(07.05.2018)
W szwedzkim Halmstad zakończyło się wielkie święto tenisa stołowego – Drużynowe Mistrzostwa Świata. Swój udział w imprezie zaznaczył PKS Kolping FRAC Jarosław za sprawą występów tercetu: Zatówka – Drinkhall - Pucar. Triumfowali główni faworyci – Chińczycy. Najlepiej z jarosławskiego Kolpinga wypadł Paul Drinkhall, który razem z reprezentacją Anglii dotarł aż do ćwierćfinału. Z kolei Tomislav Pucar z ekipą Chorwacji zajęli 12. miejsce.
(07.05.2018)
Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana po raz piętnasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od 2005 r. w programie promującym czytelnictwo uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. Wydarzenie rozpoczynamy 8 maja VI Jarosławską Nocą Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „(Do)Wolność Czytania”, jako inspiracja do nieskrępowanego, swobodnego czytania z nieograniczonym dostępem do książki w różnym formacie. Nawiązuje także do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcji patronuje burmistrz miasta Waldemar Paluch. Zapraszamy!
(07.05.2018)
Badania słuchu, ciśnienia tętniczego krwi, czy prawidłowego poziomu glukozy to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można wykonać co miesiąc, w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Jutro, 8 maja kolejny termin, zapraszamy od godz. 9.00. Podczas kwietniowej inauguracji akcji przebadało się 301 osób.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 3 z 4 - wszystkich aktualności: 47]
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65