Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(09.05.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi - to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać wczoraj (8.05) w ramach akcji „Ulica zdrowia". Był też punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki". Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 219 osób, 19 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.
(09.05.2018)
Przed nami finał wiosennej edycji kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE". 16 maja w sali lustrzanej CKiP będzie można obejrzeć prace plastyczne, które 36 uczniów klas IV jarosławskich szkół podstawowych przygotowywało kilka dni temu (7.05) w Urzędzie Miasta. Tematem były zagrożenia jakie niesie sięganie po różnego rodzaju używki oraz ich wpływ na nasze zdrowie i życie. Kampanię od lat realizuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
(09.05.2018)
Jarosław po raz kolejny włącza się w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbędzie się 11 maja (piątek) w godz. 11.00-18.00 na rynku. W geście solidarności na budynku Urzędu Miasta pojawią się flagi w kolorze pomarańczowym, taką barwę przybierze też wieczorem iluminacja Ratusza. Po raz pierwszy wydarzenie będzie miało charakter integracyjnego jarmarku z wieloma atrakcjami m.in. prezentacjami, warsztatami, aktywnościami sportowymi czy występem Krystiana Herby. Imprezę patronatem honorowym objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(08.05.2018)
2 maja br. na stadionie miejskim zostały zorganizowane dwa wydarzenia, które wpisały się już w tradycję imprez sportowych, odbywających się z okazji świąt narodowych - Otwarty Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Chłopców oraz Otwarty Turniej Streetball pod Patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
(08.05.2018)
8 maja br. w Sali Narad Urzędu Miasta odbyło się wręczenie nagród laureatom XXVIII Konkursu Piosenki „O ZŁOTY KLUCZ DO SŁAWY". W wydarzeniu udział również wzięli: zastępca burmistrza dr Dariusz Tracz, dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska, Elżbieta Śliwińska - dyrektor MOK wraz z pracownikiem Janiną Suchożak.
(07.05.2018)
W szwedzkim Halmstad zakończyło się wielkie święto tenisa stołowego – Drużynowe Mistrzostwa Świata. Swój udział w imprezie zaznaczył PKS Kolping FRAC Jarosław za sprawą występów tercetu: Zatówka – Drinkhall - Pucar. Triumfowali główni faworyci – Chińczycy. Najlepiej z jarosławskiego Kolpinga wypadł Paul Drinkhall, który razem z reprezentacją Anglii dotarł aż do ćwierćfinału. Z kolei Tomislav Pucar z ekipą Chorwacji zajęli 12. miejsce.
(07.05.2018)
Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana po raz piętnasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od 2005 r. w programie promującym czytelnictwo uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. Wydarzenie rozpoczynamy 8 maja VI Jarosławską Nocą Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „(Do)Wolność Czytania”, jako inspiracja do nieskrępowanego, swobodnego czytania z nieograniczonym dostępem do książki w różnym formacie. Nawiązuje także do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcji patronuje burmistrz miasta Waldemar Paluch. Zapraszamy!
(07.05.2018)
Badania słuchu, ciśnienia tętniczego krwi, czy prawidłowego poziomu glukozy to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można wykonać co miesiąc, w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Jutro, 8 maja kolejny termin, zapraszamy od godz. 9.00. Podczas kwietniowej inauguracji akcji przebadało się 301 osób.
(07.05.2018)
W piątek, 11 maja 2018 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.30-12.00 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(07.05.2018)
Końcem kwietnia (27-29.04) miejscowość Mysiadło w gminie Piaseczno, była gospodarzem najliczniejszej imprezy sportowej, w historii Polskiego Związku Kickboxingu. W Mistrzostwach Polski Seniorów, Juniorów i Kadetów w formule pointfighting oraz kick light wystartowało 533 zawodników z 74 klubów. Równocześnie w Jaśle odbył się turniej ligowy dla starszych kickboxerów, Nitus Euroliga K-1. W obydwóch imprezach swoją obecność mocno zaznaczyli reprezentanci KSW Sokół Jarosław.
Strona: «  1 | 2 | 3      [strona 3 z 3 - wszystkich aktualności: 40]
Archiwum