Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(04.01.2018)
Powstał pierwszy mobilny przewodnik po Jarosławiu i Svidniku! To całkowicie darmowe narzędzie, które przyda się zarówno turystom jak i mieszkańcom. Aplikacja ułatwi użytkownikowi pozyskiwanie ciekawych informacji, ale sprawi również, że poznawanie obu miast stanie się niezapomnianą przygodą. Polecamy również audioprzewodnik, grę miejską czy nową stronę turystyczną www.jaroslaw-svidnik.pl. To efekt bardzo dobrej współpracy z naszym słowackim partnerem w ramach kolejnego dofinansowanego projektu pn. „Mistyka Karpackich Miast - Tworzenie Produktu Turystycznego Miast w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta Jarosławia i Svidnika".
(04.01.2018)
W związku z organizacją Orszaku Trzech Króli, 5 stycznia br. wystąpią częściowe utrudnienia w ruchu na rynku, natomiast 6 stycznia br. rynek całkowicie zostanie wyłączony z ruchu samochodowego. W dniu Orszaku pojawią się też chwilowe utrudnienia na trasach przemarszu od kościoła pw. Chrystusa Króla, kościoła pw. Miłosierdzia Bożego oraz kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (oo. Reformaci). Za utrudnienia przepraszamy.
(04.01.2018)
Na początek kilka litrów, tyle najcenniejszego płynu przekazali dawcy 2 stycznia br. w mobilnym punkcie poboru krwi na jarosławskim rynku. W ten sposób Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie rozpoczęło w naszym mieście cykliczną akcję. We wtorek z 26 osób zarejestrowanych, 15 oddało krew. Od wiosny akcja będzie się wpisywała w „Ulicę zdrowia" prowadzoną przez Urząd Miasta w ramach programu „Bezpieczny Jarosław".
(03.01.2018)
6 stycznia 2018 r. ulicami Jarosławia przejdzie Orszak Trzech Króli. Mędrcy ze Wschodu prowadzeni przed barwne i z każdym rokiem coraz bogatsze korowody, wyruszą z trzech stron miasta, by dotrzeć do symbolicznej stajenki betlejemskiej na rynku. Towarzyszyć im będą postaci historyczne m.in. Tadeusz Kościuszko z kosynierami oraz Józef Piłsudski z oddziałem rekonstruktorów. Tak uroczyście w Jarosławiu świętować będziemy już po raz siódmy, ale po raz pierwszy z Marszałkiem - postacią, która będzie nawiązywać do rozpoczętych już obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy!
(03.01.2018)
Dzisiaj, 3 stycznia br. rusza kolejna edycja programu „Prawo dla każdego”, którego celem jest wzrost świadomości prawnej oraz umożliwienie osobom potrzebującym skorzystania z bezpłatnych porad. Zapraszamy w każdą środę tygodnia, w godz. 15.30-17.30. Prawnicy, adwokaci i radcy prawni będą dyżurowali na parterze Ratusza, w pokoju nr 1.
(03.01.2018)
Dostępny jest harmonogram odbioru odpadów komunalnych i surowców wtórnych oraz odpadów wielkogabarytowych na 2018 rok. Pliki można pobrać z załącznika podobnie jak poradnik z praktycznymi informacjami jak dbać o środowisko. Od 1 stycznia br. stawki pozostały bez zmian. Opłat można dokonywać przelewem lub bezpośrednio w KASIE na parterze Urzędu, w pokoju nr 2. Nie ma również obowiązku składania nowych deklaracji, jeżeli nie ulegnie zmianie: właściciel nieruchomości, stan osobowy na nieruchomości, sposób zbierania odpadów (selektywne/nieselektywne).
(03.01.2018)
W piątek, 5 stycznia 2018 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(02.01.2018)
19 grudnia 2017 r. w hali sportowej MOSiR po raz kolejny zostały rozegrane Mistrzostwa Jarosławia Szkół Podstawowych w „Dwa Ognie” pod hasłem „Młodość bez nałogów”. Jest to cykliczna impreza sportowa organizowana dla uczniów
(02.01.2018)
Muzycznie, z pokazem sztucznych ogni i najlepszymi życzenia jarosławianie powitali Nowy Rok 2018. W Noc Sylwestrową wielu mieszkańców zdecydowało się ostatnie chwile 2017 roku spędzić na rynku naszego miasta, przy muzyce DJ Damson & Claus. O północy wszystkim życzenia noworoczne złożył burmistrz Waldemar Paluch, któremu towarzyszyła małżonka Bernadetta oraz córki Wiktoria i Maja.
(02.01.2018)
Pomimo braku śniegu i grudniowych temperatur, namiastką białego szaleństwa może być sztuczne lodowisko. Kilka dni przed Nowym Rokiem (27.12) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomił obiekt. Zapraszamy!
Strona: «  1 | 2 | 3      [strona 3 z 3 - wszystkich aktualności: 40]
Archiwum