Aktualności / wydarzenia

(11.04.2018)
Zespół jarosławskich siatkarek do lat 19 po rozegraniu kilkumiesięcznych ligowych kwalifikacji w ostatnich tygodniach rywalizował w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski juniorek (U-19). Pokonując w ćwierćfinale i półfinale m. in. utytułowane i faworyzowane kluby Gedanii Gdańsk, Pałacu Bydgoszcz, PTPS Piły, Volley Płock czy Sparty Warszawa. Zwieńczeniem występów jarosławskiej drużyny był udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek, organizowany był w Dębicy, w którym wystąpiła elita ośmiu najlepszych krajowych zespołów w kategorii U-19.
(11.04.2018)
Już po raz piętnasty Szkoła Podstawowa nr 2 Sw Jarosławiu zorganizowała akcję charytatywną „Dzieci Dzieciom Wielkanocny Dar Serca", nad którą patronat objął m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia. Tygodniowa zbiórka żywności trwałej oraz przyborów szkolnych zakończyła się 23 marca. Ponad 1300 kg darów trafi do jarosławskich świetlic środowiskowych. Dziękujemy!
(11.04.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy - to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać 10 kwietnia podczas akcji „Ulica zdrowia”. Były też porady dietetyka, czy punkt informacyjny Narodowego Funduszu Zdrowia. Tegoroczna inauguracja przedsięwzięcia realizowanego w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” przyciągnęła 301 osób. Przeprowadzeniu akcji sprzyjała słoneczna pogoda.
(11.04.2018)
I etap rekrutacji elektronicznej do jarosławskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych dobiegł końca. Rodzice zapisujący dzieci do wybranych placówek muszą teraz osobiście potwierdzić wolę wyboru placówki, do której zgłaszali dziecko. Po zakwalifikowaniu wszystkich wniosków w placówkach, w których zostaną wolne miejsca, od 16 kwietnia przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający. Przypominamy także, że od wrzesnia rusza nowe publiczne przedszkole przy ul. Kraszewskiego 1!
(11.04.2018)
W najbliższy piątek o godz. 13.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Ks. Makary 1) gościem specjalnym spotkania z rodzicami i pedagogami będzie Krzysztof Piersa autor książki - poradnika Komputerowy Ćpun. Z uwagi na duże zainteresowanie tematem, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 16 627 12 60. Organizatorem spotkania jest Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Przemyślu filia w Jarosławiu.
(10.04.2018)
10 kwietnia 2018 r. w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej pod pomnikiem na dziedzińcu Kościoła pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu mieszkańcy miasta uczcili pamięć 250 ofiar NKWD oraz 96 osób tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem.
(10.04.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia i Straż Miejska apelują: nie spalajmy odpadów na terenie przydomowych ogrodów i na działkach, nie wypalajmy traw! Ogniska mogą być naprawdę groźne! Zanieczyszczamy powietrze, a dym może ograniczyć widoczność i spowodować zagrożenie w ruchu drogowym, zaś nagły podmuch wiatru spowodować niekontrolowane rozprzestrzenienie się ognia w nieznanym kierunku. Wypalając trawy wyjaławiamy ziemię i zabijamy zwierzęta. Za tego rodzaju niedozwolone działania grozi kara grzywny do 500 złotych.
(09.04.2018)
Patryk Zatówka z jarosławskiego PKS Kolping FRAC wygrał prestiżowe zawody w tenisie stołowym – ITTF Challenge Slovenia Open. Pingpongista triumfował w grze podwójnej razem z Markiem Badowskim. Do udanych może zaliczyć również występ młody pingpongista z jarosławskiego klubu - Dawid Jadam, który w Grand Prix Polski zdobył srebrny medal. Lepszy okazał się tylko Marcel Błaszczyk. Naszym zawodnikom gratulujemy!
(09.04.2018)
W ramach projektu Cyfrowa Akademia Seniora 9 kwietnia 2018 r. spotkaniem organizacyjnym rozpoczęły się bezpłatne szkolenia komputerowe, mające na celu podnoszenie i uzupełnianie umiejętności kluczowych programów oraz aplikacji multimedialnych dla osób powyżej 50. roku życia.
(09.04.2018)
16 kwietnia w Jarosławiu ruszy akcja znakowania psów (czipowania). Potrwa do 20 maja. Oferta skierowana jest do mieszkańców miasta, którzy są właścicielami zarejestrowanego w urzędzie czworonoga. Udział w akcji nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pupila, ale zwalnia z opłaty za posiadanie psa.
(09.04.2018)
W związku z przypadającym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w uroczyste obchody upamiętniające te ważne wydarzenia włącza się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. Placówka przygotowała ciekawe propozycje wydarzeń, będą warsztaty, konkursy, spotkania, lekcje biblioteczne czy wystawy. Zachęcamy do skorzystania z oferty pod wspólnym hasłem „JaroSŁAW NIEPOEDLEGŁĄ", dostępnej w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej.
(09.04.2018)
Blisko dwa tysiące osób przez siedem miesięcy 2017 r. skorzystało z bezpłatnych badań medycznych w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Przedsięwzięcie jest częścią programu „Bezpieczny Jarosław” i będzie kontynuowane również w tym roku. Ruszamy już 10 kwietnia o godz. 9.00. Zapraszamy!
(06.04.2018)
Wyproszenie potrzebnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i zawierzenie ziemi jarosławskiej miłosierdziu Bożemu przyświecało duszpasterzom, siostrom zakonnym, burmistrzowi Waldemarowi Paluchowi, zastępcom Wiesławowi Pirożkowi i Dariuszowi Traczowi, staroście Tadeuszowi Chrzanowi, wicestaroście Józefowi Szkole, wójtom ościennych gmin, radnym, przedstawicielom samorządów, instytucji, stowarzyszeń oraz mieszkańcom biorącym udział 5 kwietnia br. w „Marszu Światła” na trasie od siedziby Starostwa Powiatowego w Jarosławiu do Urzędu Miasta Jarosławia.
(05.04.2018)
12 kwietnia br. o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Jarosławia.
Strona: «  1 | 2 | 3      [strona 3 z 3 - wszystkich aktualności: 44]
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65